ABD 19 Milyon Dolarlık Bitcoin Satıyor.

Bitcoin

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Amerika Birleşik Devletleri, 2018’de ele geçirilen neredeyse 500 Bitcoin’i yaklaşık 19.2 milyon dolara sattı. Bunun Ohio’nun Kuzey Bölgesinde ki en büyük el koyma operasyonu olduğunu bildirdi.

ABD bayrağı ve Bitcoin

500 Bitcoin’in kaynağı neresi?

Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio eyaletindeki federal yetkililer, bir dolandırıcılık davasında 3018’de ele geçirilen bütün Bitcoin’i sattı. Amerika Birleşik Devletleri Vekili Bridget M. Brenan Perşembe günü yaptığı açıklamada, ele geçirilen kripto paraların yaklaşık olarak 19.29 milyon dolar değerinde olduğunu ve satıldığını duyurdu

Soruşturma sırasında ele geçirilen kripto paralar başlangıçta 2,88 milyon dolar değerindeydi. Bunun, Ohio’nun kuzey bölgesinde ki en büyük el koyma işi olduğunu bildiren yetkililer, kripto paraların nasıl ve nerede ele geçirildiklerinden bahsetmeyi reddettiler.

Bitcoin

Dava, Ohio, Michigan ve Utah sakinleri için sahte kimlik belgeleri hazırlayan 37 yaşında ki Toledo bölgesi adamı Mark Alex Simon’u içindi. Sahte belgeler, sürücü belgeleri, kimlik kartları üretip dağıtan Simon ödemeyi ise Bitcoin aracalığı ile alıyordu.

Bitcoin’ler nasıl bulundu

Simon, Haziran 2019’da kara aklamak için komplo kurmak ve sahte kimlik belgelerini transfer etmekten suçlu bulundu. Simon iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bu davadan önce Simon 2008’de polis tarafından sahte kimlik düzenleme suçundan soruşturuldu fakat hiç bir zaman suçluluğu kanıtlanamadı.

Bitcoin & mahkeme

2015 yılında yetkililer, Wittenberg Üniversitesi yakınlarında ki bir barda buldukları sahte kimlik kartlarını Simon’ın web sitesine kadar takip etti. Mahkeme belgeleri, aylarca süren soruşturmanın ardından polisin sahte kartları Simon’ın hazırladığını anladılar. Bu olayı artık Simon ve onunla çalışan diğer kişiler ile ilişkilendirebiliyorlardı.

Yetkililer Simon’ın Toledo’daki evine ve dava ile ilişkili diğer şüphelilerin evlerine baskın düzenledi. El koyma operasyonları sonunda Simon’ın 500’den fazla Bitcoin’i federallerin eline geçti.

Bu tarz el koyma operasyonlarının sonuçlarında, gelirler federal kurumlar ve soruşturmaya dahil olan yerel polis departmanları arasında paylaşılır ve ayrıca herhangi bir suç mağdurunu tazmin etmek için kullanılır. Kalan para ABD Hazinesine iade edilir.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook