Aave, Wall Street’in DeFi Umutları İle Yükselişte!

Aavecoin Yeni Zirvelere Çıkabilir Mi?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Aave talebi, yatırımcıların Bitwise Investment’ın yaklaşan kurumsal yatırım aracına katılımını değerlendirmesiyle son 24 saatte önemli ölçüde arttı.

San Francisco merkezli varlık yönetim firması çarşamba günü yaptığı açıklamada, akredite yatırımcılar ile gelişmekte olan merkezi olmayan finans sektörü arasında bir köprü kurmak için oluşturulan “Bitwise Aave Fonu”na destek olmak için doğrudan Aave’ye yatırım yapacağını duyurdu.

Aave Artan Talep İle Güçlü Yükseldi!

Bitwise yetkilisi Matt Hougan yaptığı basın açıklamasında, “Hızla büyüyen DeFi pazarlarına maruz kalmak için mali danışmanlardan, hedge fonlarından, kurumlardan ve diğer profesyonel yatırımcılardan artan talep var.” dedi. Ayrıca yatırım ürünlerinin profesyonel yatırımcılar için DeFi pazarlarına erişimi basitleştireceğini de sözlerine ekledi.

Duyuru, borsalardaki Aave işlemlerini arttırdı. Parite yazım sırasında 350 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

aave

Altcoin gün içinde haziran ayı başlarında gördüğü seviyelere geri döndü.

Talebin Arkasında Ne Var?

Son yükseliş trendi, Aave’nin yıllık kazancını %320’nin biraz üzerinde itti. Ayrıca gelişmekte olan DeFi sektöründeki büyümesini iddialı bir şekilde devam ettiriyor. Ayrıntılı olarak protokol, kullanıcıların mevduat faiz oranları kazanmalarını sağlıyor. Ek olarak istikrarlı veya değişken bir faiz oranı seçeneğiyle varlıkları ödünç almalarını sağlar.

Protokol ayrıca, kullanıcıların teminat sağlamaya gerek kalmadan çok kısa süreler için borç alabileceği kredilerde sağlıyor.

Bu arada LEND belirteci, topluluğun protokolün ekosistemini yönetmesine izin veriyor. Bunu yaparken, Aave sahipleri protokole yeni eklemeler yapabilir. Ek olarak varlıkları önerebilir, oylayabilir ve onlara karar verebilir.

Ayrıca, önceden programlanmış bir algoritma, protokol tarafından kazanılan ücretlere dayanarak Aave’yi yakar. Böylece belirtecin uzun vadede arzının azalmasını sağlar.

Sonuç olarak, Aave rezerv havuzlarının içindeki toplam değer (TVL), DappRadar tarafından sağlanan verilere göre yıldan yıla 519,9 milyon dolardan 11,2 milyar dolara yükseldi. Aave üzerinden verilen toplam ödenmemiş krediler de son 12 ayda 70 kat büyüdü.

tvl

Kripto veri toplayıcısı Ty Young, DeFi projelerine yatırım yapmanın kurumsal yatırımcılar için Bitcoin‘e sermaye koymaktan daha mantıklı olduğuna belirtti. Ayrıca Aave gibi protokollerin nakit akışı yarattığını ve içsel değere sahip olduğunu ekledi.

Verilere göre ABD’deki hesapların tasarruf etmesi için ortalama faiz oranı sadece %0.06’ dır. Ancak, DeFi projeleri %1 ila %10 arasında ve bazen daha da yüksek yıllık getiri sunar.

Formasyon Neyi Gösteriyor?

Güçlü bir temel zemin Aave’yi yeni yükseklere itti. Ancak yükseliş trendini sürdürebilmesi teknik bir yapıya dayanıyor.

Piyasa analistine göre AAVE/USDT, yükselen üçgen desenindeki güçlü direncin üzerine çıkmak istiyor. Parite, belirlenen fiyat tavanının altında işlem yaptığı sürece, geri çekilme olasılıklarıyla karşı karşıya kalabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster