415 Milyar Dolar Kripto Yatırım İzni Almanya’da Devrede!

Almanya Kripto Para Yasası

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Almanya kripto para sektörüne öncü olacak yeni bir yasa çıkarıyor! Nisan ayında yürürlüğe giren ve kısa süre önce parlamentonun onay verdiği Fon Yerleşim Yasası 1 Temmuz itibari ile yürürlüğe giriyor.

Kripto Paraların Benimsenmesi!

Almanya çıkardığı bu yasa ile 4000’den fazla kurumu kripto para birimine maruz bırakıyor. Dünyanın en zengin ülkelerinden olan Almanya’nın bu hareketi yeni bir kripto para benimseme hareketine öncülük edebilir. Bu yeni yasa 4000’den fazla kurumsal yatırım fonu ve varlık yöneticisinin kripto para birimlerine yüzde 20’ye kadar yatırım yapmasına izin verecek. Almanya ekonomisinin büyük olması ve Avrupa birliği için önem taşıması bu gelişmenin diğer ülkeleri de kripto para dünyasına dahil edebileceği ihtimalini arttırıyor.

İngiltere Aksine Yatırım Çekmeyi Düşünüyor!

Almanya Kripto Para Yasası
Almanya Kripto Para Yasası

Almanya İngiltere’nin, kripto para borsası Binance ile ilgili düzenlemelerinin aksine kripto paralara daha sıcak bakıyor. Aslında bu politika ile Almanya kıtanın finansal yatırım merkezi olmayı hedefliyor gibi gözüküyor. Son bir kaç ay içerisinde düzenlemelerini katı hale getiren İngiltere ise yatırımcılardan tepki görüyor. Mali Denetim Otoritesi (FCA) dev kripto borsası Binance’i yasaklayacak kadar ileri gitmişti.

Almanya’nın İlk Adımı Değil!

Coinbase İle Almanya'nın Lisans Anlaşması
Coinbase İle Almanya’nın Lisans Anlaşması

Geçen hafta, Almanya mali gözlemcisi Mali Denetleme Kurumu (BaFin), Coinbase’e bir kripto saklama lisansı verdi. BaFin bir basın açıklamasında Coinbase’in lisansı alan ilk şirket olduğunu doğruladı. Alman yetkililer, kripto para lisansları ile ilgili başvurular olduğunu ve önümüzde ki ay onaylarının verileceğini açıkladı. Almanya kripto para konusunda kısıtlamalar getirmek yerine kontrol altında tutmaya ve bunu daha iyi bir ekonomi için fırsat haline çeviriyor gibi duruyor. Bu sebeple Alman yetkililerin kripto paraların geleceğine olumlu baktığını ve iyi bir yatırım aracı olarak gördüklerini söyleyebiliriz. Alman Parlamenter Frank Schaffler  kripto varlıkların kabulü için ön adımların olduğunu söyledi. Açıklamalarına yasa doğru yönde ilerliyor ve bunu açıkça memnuniyet ile karşılıyoruz diyerek devam etti. Yetkililerin, yatırımcıların ve kurumsal yatırımcıların yasanın yürürlüğe girmesi ile bu adımı heyecanla ve memnuniyet ile izlediklerini sosyal medyadan gelen tepkiler ile anlayabiliyoruz. Almanya’nın ilerleyen zamanlarda kripto paralar ile ilgili farklı pozitif kararlar alacağını düşünenler ise oldukça fazla.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster