2025 Yılına Kadar Kaç Kişi Bitcoin’le Temas Kuracak?

https://coinotag.com/
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in son zamanlarda yeni bir ATH’yi vurmak için dalgalanmasıyla, birçok kişinin dünyanın en büyük kripto para biriminin ne kadar yükselebileceği konusunda bir fikri var. Bitcoin sadece dijital bir para birimi değildir. Aslında çoğu, Bitcoin’in mevcut para sisteminde önemli bir yenileme yoluyla dünya ekonomisini yeniden şekillendirebileceğini savunuyor.

Willy Woo, kısa süre önce Unchained podcast’inde görünen analistin “Yeni bir parasal sistemin doğuşuna tanık oluyoruz” diyerek savundu ve ekledi;

“Bitcoin o parasal tabanda emilmeye başladığında, itibari paranın yıkımı bu. Sanırım burada tanık olduğumuz şey yeni bir parasal tabanın doğuşu. Artık fiat’a dayanmıyor, bunun bir değeri olduğuna dair fikir birliği anlaşmasına dayanıyor ve bu şey, çevrimiçi olarak saklanabilen ve dijital olarak taşınabilen bir değer.”

Woo’ya göre;

“Bitcoin yeni bir internet çağı para standardı. Ve bu dijital çağda dünyanın ihtiyaçlarını karşılayacak olan da bu.”

Peter Brandt da görüşünü aynı konuda destekledi. ABD Dolarının satın alma gücündeki devalüasyona ilişkin olarak.

Bu eğilim 11 yıl boyunca hiç durmadan gelişti ve 12 ayda bir kere ikiye katlandı. Onun hesaplamalarına göre, “bu bizi %4, sonra %8 vb. yapıyor. Ayrıca, “şu anda 1 milyar insanın bir varlık sınıfı olarak önümüzdeki dört yıl içinde Bitcoin’e maruz kalması için doğru yolda olduğumuzu iddia etti. Yani 2025 yılına kadar dünya nüfusunun sekizde biri bu parasal tabana maruz kalacak.”

Son yıllarda, büyük kurumlar da dahil olmak üzere birçok destekçi, Bitcoin’i “alternatif bir varlık” olarak benimseme yarışına katıldı, bu sadece kripto para biriminin kimlik bilgilerinin altını çizen bir şey.

Röportaj ayrıca Bitcoin hakkında ‘en çok sorulan soruya’ biraz ışık tuttu. Bundan beş yıl sonra, bundan on yıl sonra ne tür bir dalgalanma görüyoruz?

Willy Woo bu soruyu cevaplamakta hızlı davrandı:

“…Tipik bir eğilimi takip ederek, %80 geri çekilme. 300.000$ artı %80 geri çekilme türü bizi 1 trilyon $ aralığına getiriyor. Ve şu anda Bitcoin’in fiyat keşfinin bu bölgede çok ama çok güçlü olduğunu görebiliyorum, yaklaşık 1 trilyon dolar. ”

Aslında Woo, “oynaklık kayması son birkaç boğa piyasası koşusu üzerinde.” dedi.

“Bence, biliyorsunuz düşük volatilite aralığına o kadar iyi düşmeye başlayacakmışız gibi, çizelgeleri hemen elimde tutmuyorum, ancak birçok insanı şaşkınlığa uğratacağını düşünüyorum. Ve belli bir sermaye tabanı boyutunun ötesinde oynaklık sıfıra düşer çünkü yeni para tabanı haline gelir.”

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 49,141.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!