Salı, Ocak 26, 2021

2020 ETH Fiyatı 850 Dolara Yükselebilir!

2020 ETH Fiyatı

Kripto para piyasası genel olarak 14 Ocak tarihinde toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum‘un (ETH) fiyatını 165 dolara kadar yükseltti. ETH buradan 180 doları denese de, birkaç gün boyunca burayı aşmakta başarısız oldu ve yeniden 160 dolar bölgesine doğru geriledi. 2020 ETH Fiyatı yükselebilecek mi ?

Ethereum dün ise yeniden 170 dolar bölgesini test etti ve yeniden başarısız olup 162 dolardaki destek noktasına çekildi. Kripto para piyasası özellikle 2020 yılında Bitcoin’in (BTC) blok ödülü yarılanması nedeniyle büyük bir yükseliş beklentisi yarattı. Bitcoin’in yükselişi doğal olarak Ethereum gibi altcoin’leri de tetikleme özelliğine sahip ve bu durum ETH yatırımcıları için bir rekor getirebilir.

2020 ETH Fiyatı Yükselebilir mi ?

Ethereum’un Ocak ayında bile 200 doların üzerine çıkacağı tahmin ediliyordu ve ay henüz bitmiş sayılmaz. Başka bir analist tarafından yayınlanan yeni bir grafik ve yapılan yeni bir tahmin ise ETH’nin 850 dolara kadar çıkabileceğini öngörüyor.

Twitter üzerinde popüler kripto para analistlerinden birisi olan Galaxy, Bitcoin’in en alttaki tweet içerisindeki grafiğe göre parabolik bir yükseliş yaşayabileceğini ifade etti. Galaxy, ETH/USDT haftalık grafiğinin aslında Ethereum için büyük bir düşüş trendinin kırılma eşiğini gösterdiğini vurguladı. Başlangıcı ta 2018 yılına kadar dayanan söz konusu trend çizgisinin bitişi, olası bir boğa sinyali şeklinde yorumlanabilir.

2020‘de Ethereum ( ETH ) Fiyatı Güç Topluyor!

Ethereum fiyatı bugün tekrar 170 dolar değerine ulaştı. Yılın başından bu yana ETH fiyatı, 128 dolarlık düşük seviyelerden %32 oranında yükselişle mevcut seviyesini yakaladı. Bitcoin fiyatı ile kıyaslandığında ise aynı dönemde %22 civarında bir yükseliş göze çarpıyor.

Bitcoin fiyatı şu anda en yüksek seviyesinden %55 oranında uzakta. Ethereum’da ise bu oran, hâlâ %87 gibi yüksek bir seviyede ve iki yıllık bir ayı piyasasının izlerini taşıyor. Aşağıdaki grafik, ETH fiyatının ne kadar zayıf olduğunu ve büyük bir boğa koşusunun ne kadar görkemli olabileceğini gösteriyor.

eth fiyat tahmini

800 ve 400 dolar seviyeleri en sonki büyük yükselişte destek ve direnç noktalarını teşkil etmeleri açısından önemli bir rol oynadı. Bu sebeple analistlerin ve birçok araştırma firmasının beklediği gibi Bitcoin bu yılın sonunda ciddi bir fiyat artışı yaşarsa Ethereum fiyatı büyük olasılıkla daha fazla pump‘lanacaktır.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34