Salı, Ocak 26, 2021

2020 Bitcoin Fiyat Analizi

2020 Bitcoin Fiyat Analizi- Lider kripto para birimi Bitcoin Fiyat Analizine göre 8 Ocak tarihinde Bitcoin piyasa hakimiyeti ( Bitcoin dominance ) %70,86 seviyesine kadar ilerledikten sonra buradan geri çekilmeye başladı. Peki Yatırımcıların tercihi ne oluyor?İşte 2020 Bitcoin Fiyat Analizi !

2020 Bitcoin Fiyat Analizi

2020 Bitcoin Fiyat Analizi Öne Çıkanları

 • Bitcoin piyasa hakimiyeti yükselen bir destek altına geriledi.
 • 100 ve 200 günlük hareketli ortalamalar bir ayı geçişi yaptı.
 • %71 seviyesinde bir direnç bulunuyor.
 • Destekler %63 ve %61 seviyelerinde yer alıyor.
 • Kısa vadede alçalan bir üçgen formasyonu görülüyor.

Kripto para analisti CryptoAmsterdam (@damskotrades) yaptığı paylaşımda BTC piyasa hakimiyetine dikkat çekerek %67 seviyesi altında bir günlük kapama olması durumunda %61’e kadar bir geri çekilmenin devam edebileceğini belirtti.

Bitcoin Dominance Trend Çizgisinin Kırılması

2020 Bitcoin Yatırım Analizi ‘ne göre:

Bitcoin piyasa hakimiyeti (Bitcoin dominance) 2019 senesinin Nisan ayından beri yükselen bir destek çizgisini takip ediyordu. Hakimiyet oranı 200 haftalık hareketli ortalamanın bulunduğu %70-%72 bölgesinde dirençle karşılaştı ve aşağı yönlü bir kırılma yaptı.

100 haftalık hareketli ortalamanın bulunduğu %60 seviyesi, yukarıdaki paylaşımda belirtildiği üzere önemli bir destek oluşturabilir.

BTC Piyasa Hakimiyeti 2020

Günlük grafiğe bakıldığında 18 Ağustos tarihinden beri alçalan bir destek çizgisinin oluştuğu görülebiliyor ve an itibarıyla bu çizgi %64 seviyesine denk geliyor. Baskının artabileceğini gösteren iki sinyal bulunuyor:

 • 100 ve 200 günlük hareketli ortalama seviyeleri fiyat üstünde bulunuyor ve bir ayı geçişi yapmış durumda.
 • Hakimiyet oranı ara destek seviyesi olan %67,5’in de altına inmiş durumda. Bu noktanın üstüne çıkma denemesinde bulunmuş olsa da başarılı olamadı.

Bitcoin hakimiyet oranı, alçalan destek çizgisini takip etmeye devam ederse mart ayının başlarında %63 destek bölgesi test edilebilir.

Bu sebeple hakimiyet oranının gerilemeye devam etmesini bekliyor olsak da Twitter paylaşımındaki kadar şiddetli olacağını öngörmüyoruz.

2020 yatırım analizi

2020 Kripto Para Analizleri ‘ne göre:

14 Ocak tarihindeki sert gerileme ardından hakimiyet oranı, bir alçalan üçgen formasyonu yapmış görünüyor ve bu şeklin alt sınırının kırılması halinde baskının arttığı gözlemlenebilir.

2020 yatırım analizi

Özetlemek gerekirse Bitcoin’in piyasa hakimiyeti oranı %72 seviyesinde dirençle karşılaştı ve burada tepe noktasını belirledikten sonra sert bir şekilde geri çekilmeye başladı. Eğer gerileme trendini takip etmeye devam ederse hakimiyet oranı mart ayının başlarında %63 seviyesine kadar inmiş olabilir.

AYRICA BKNZ:

https://coinotag.com/yatirim-yaparak-para-kazanmak-sandiginiz-kadar-zor-degil/

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.18
  THYAO.IS₺12.70
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.64
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18