100 milyon dolarlık Bitcoin vurgunu şüphelisine 20 yıl hapis cezası istendi!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ABD Massachusetts Bölge Başsavcısının 27 Mayıs tarihli açıklamasına göre, New York’ta yaşayan Vitalii Antonenko, 94 milyon dolarlık bir Bitcoin kart programı dolandırıcılığına katılmakla suçlanıyor. Antonenko için istenen ceza 20 yıl hapis ve 500.000 dolar para cezası istendi.

Geçen yıl hava alanında tutuklandı

Antonenko, Mart 2019’da New York’taki John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’nda, yüz binlerce çalıntı ödeme kartı numarası tutan cihazlarla Ukrayna’dan geldiğinde tutuklandı. Savcılık iddiasına göre; Şüpheliler ve ortak çalışanlar, ödeme kartlarından veri çalmak için korumasız ağlara SQL enjeksiyon saldırıları gerçekleştirdi ve verileri aldıktan sonra büyük olasılıkla bunları çevrimiçi yasadışı satış noktalarında para için sattılar.

CIA ajanı olduğu iddia ediliyor

Haziran 2019’da savunma, davalıdan psikolojik değerlendirmeye tabi tutulmasını istedi. Bunun nedeni, yapılan tutarsız açıklamalar ve sanıkların CIA için çalışan gizli bir ajan olduğunu iddia etmeleriydi Polisin, Antonenko’yla birlikte yanında bulunan iki BTC cüzdanını da ele geçirdiği, cüzdanların toplam 94 milyon dolarlık işlemlerde kullandığının da ortaya çıktığı belirtildi. Ayrıca Antonenko’nun kişisel cüzdan adreslerine 140.000 dolar para göndermeyi başardığı ve 2014’ten beri cüzdanlardan aldığı Bitcoin’leri düzenli olarak itibari paraya dönüştürdüğü de tespit edildi.

Kıdemli ajan Peter Gannon’a göre, Antonenko Bitcoin’i piyasa değerinin altında satıyordu. Bu da ondan, para aklama konusunda şüphelenmesine neden oldu.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster