Zilliqa (ZIL) Direnci Kıracak mı?

Simetrik üçgen formasyonu içerisinde işlem gören ZIL için önemli destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
analiz-12

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ZIL Günlük Grafik Yorumu

ZIL-05.10-1

Sizler için bu yazımda, Nisan ayında büyük bir patlama yaşayarak yüzde 384’lük bir kazanç sağlayan ZIL analizi yapacağım.

Bu büyük yükselişinden sonra yaklaşık yüzde 69 düşüş yaşadı. Ayrıca simetrik üçgen formasyonu içerisinde işlem görüyor. Formasyonun desteği ile teknik direnci neredeyse örtüştüğü için tepki almayı da başardı. Ancak düşüş devam ederse 0,038 dolardaki desteğe kadar gerileyeceğini düşünüyorum.

Olası yükseliş senaryosunda ise ilk olarak 0,096 dolardaki direncini test edecektir. Bu seviyeyi kırabilirse 0,135 dolardaki direncine ulaşacağı fikrindeyim.

  • RSI, şu anda yaklaşık 41 seviyesinde bulunmakta. Günlük grafikte büyük bir tepki aldığı için kısa vadede göz ardı edilebilecek düşüşler kaydedebilir.
  • MACD çizgileri birbirine çok yakın şekilde bulunmakta. Kesişimin yakın zamanda gerçekleşmesi olası olduğu için yükseliş senaryolarını göz önünde bulundurmakta fayda var.
  • Parabolik SAR ise şu anda düşüşün devam edeceğini gösteriyor. Noktalar mumların üzerinde olduğu için bu, düşüşün devam edeceğini göstermekte. Bu düşüş senaryosu kesin olmadığı için piyasanın genel durumuna bağlı olabilir.
Destek Seviyeleri 0,058 0,038
Direnç Seviyeleri 0,096 0,135

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

ZIL-05.10-2

Şu anda 0,071 dolardaki seviyeyi test ettiğini görüyoruz. Bu seviyede tutunamazsa 0,06 dolar seviyesinde düşeceğini düşünüyorum. Hatta burada da tutunamazsa 0,036 dolar ve 0,033 dolar seviyesinde kritik destekleri bulunmakta.

Olası yükseliş durumunda ise ilk olarak 0,082 dolar seviyesine ulaşmayı isteyecek. Kırılımın sonucunda 0,09 dolardaki direnci ile karşı karşıya kalacağını düşünmekteyim.

Piyasada genel olarak yükseliş eğilimi gerçekleşirse 0,1 dolar ile 0,11 dolar seviyelerini kolayca aşma ihtimali var.

Destek Seviyeleri 0,06 0,036 0,033
Direnç Seviyeleri 0,082 0,1 0,11
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster