Son Gelişmeler

Horizen ( ZEN ) Coin İncelemesi

Horizen
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Horizen (ZEN) – eski adı Zencash – kripto para birimi ZEN’indışında gerçek hayattaki kullanımları sağlayan öncü bir platformdur. Horizen,sınırsız ve tamamen merkeziyetsiz bir yan zincir ekosistemine olanak tanıyan, büyük ölçüde ölçeklenebilir genel amaçlı bir blockchain sistemidir.

Horizen, kullanıcılarının sahip olduğu, katılımına izin verilmeyen ve endojen büyüme için teşviklerle inşa edilen, sansüre dayanıklı eşler arası bir ağa sahip bir ekosistem yaratıyor.

Horizen’in amacı, gerçek dünya uygulamalarının tamamen dağıtılmış, güvenli, gizliliği koruyan bir blockchain mimarisi ile eşlenmesini ve ZEN’in iyi kurulmuş ve takas edilebilir bir token olarak gerçek değerle kullanımını sağlayan bir yan zincir sistemi oluşturmaktır. Böyle bir sistem, geliştiricilere Horizen ana blok zincirine yan zincirler olarak uygulanan merkezi olmayan uygulamaların kendi mantık ve verileriyle oluşturulmasına izin verecektir.

Horizen projesi Mayıs 2017’de Rob Viglione ve Rolf Versluis tarafından kurulan “ ZenCash ” olarak başlatılmıştır. Başlangıçta para, medya ve mesajlaşma için eşler arası ekonomik bir sistem sağlamak üzere yaratılmış olan bu ürün, Temmuz 2018’de “Horizen” olarak yeniden adlandırıldı.

ZEN

Horizen ( ZEN ) Nereden Satın Alınır

Horizen, aslında bir Bitcoin (BTC) klonu olan ZCash’den (ZEC) türetilen ZClassic’den (ZCL) çatallanmıştır. Horizen’in mayın öncesi yoktu ve ICO yapmadı. Proje, güvenlik ve gizlilik sağlamak için oluşturuldu. Ömür boyu sabit 21 milyon jetona sahiptir. Horizen şu anda  Binance , Bittrex , OKEx ve Cryptopia borsalarında yer almaktadır. Horizen Satın Al.

Madencilik 

Mevcut geliştirme ve güvenlik iyileştirmeleri için fon toplamak amacıyla Horizen, şimdi ZClassic’te bulunan madencilik ödüllerinin dağıtım algoritmasını değiştirdi:

 • Ödülün% 88’i (blok başına 12,5 ZEN olacak) madenciler olarak kalacak.
 • Bir veya daha fazla DAO’nun finansmanı için% 5 sağlanır .
 • Blok ödülünün% 3,5’i korumalı düğümlerin (Güvenli Düğüm) operatörleri tarafından alınacaktır . % 3,5’i Horizen Core ekibinin finansmanına gidecek.

Horizen ( ZEN ) Gelişimi – Satın Al – Nedir – Nereden Alınır

 • Mayıs 2017 – Zen blockchain, ZenCash ile ilk ürün olarak piyasaya sürüldü.
 • Aralık 2017 – ZenCash, dünyanın ilk uçtan uca şifreli kripto para ağını başlattı.
 • Ocak 2018 – ZenCash, zk-SNARK’ın finansal çözümler üretme süreci için beş kat daha hızlı Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlı bir şekilde takip etmek üzere IOHK ile işbirliği yapıyor.
 • Nisan 2018 – ZenCash, ZenHelp’i ilk kripto para birimi ve blockchain ile ilgili 7/24 hizmet masasını başlattı.
 • Haziran 2018 – ZenCash% 51 saldırı hafifletme çözümü teknik incelemesini yayınladı.
 • Ağustos 2018 – Horizen (o sırada ZenCash) marka genişlemesini ve yeni adını Horizen duyurdu.
 • Ekim 2018 – Horizen Sidechain Solution Whitepaper’ını yayınladı: Zincirler Arasındaki Dekupaj Fikir birliği
 • Aralık 2018 – Horizen, amiral gemisi uygulaması Sphere by Horizen, cüzdan özelliklerine sahip çok işlevli bir uygulama yayınladı.
 • Mart 2019 – Horizen, blockchain ve kripto para birimi hakkında ücretsiz bir eğitim kaynağı olan Horizen Academy’yi yayınladı.
 • Ekim 2019 – Horizen Sidechains ve Sidechain SDK Alfa aşamasına ulaştı.

https://coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!