Zcash (ZEC) Destekten Tepki Almayı Başardı!

Düşen bir kanalda işlem gören ve destekten tepki almayı başaran ZEC için kısa ve uzun vadeli destek ve dirençlerini birlikte inceleyelim.
analiz-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ZEC Haftalık Grafik Yorumu

ZEC-05.12-1

Sizler için bu yazımda, gizlilik odaklı proje olan ve hatta zamanında Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin’in övgüde bulunduğu ancak piyasadaki olumsuz koşullardan kaynaklı olarak düşüş yaşayan ZEC analizi yapacağım.

Düşüşün devam etmesi durumunda 52 dolardaki alanı destek olarak kabul edeceğini düşünüyorum. Yükseliş durumunda ise 176 dolara kadar yükselebilir. Yükselişin devamında 216,6 dolardaki dirençle karşı karşıya kalacağı kanaatindeyim.

  • Haftalık grafikte MA20’nin altında işlem gördüğü için de düşüş trendi güçlü görünmekte. Yine de yükseliş yaşadığı dönemde bu 133 dolarda bulunan seviyeyi aşacağı fikrindeyim.
  • MACD göstergesine baktığımda yükseliş için gerekli şartı sağlayarak yukarı hareket ettikten sonra tekrardan aşağı ivme kazandığını görüyorum. Bu da yükseliş durumunda güçlü olmadığı ve düşüşe devam edeceği anlamına gelebilir. Bu düşüncelerim bir kesinlik içermediği için beklenmedik şekilde yukarı yönlü hareket etmesi muhtemel.
  • RSI hala 40 civarlarında seyretmekte. Aşırı satım bölgesine düşmesi için 30 seviyelerine çekilmesi gerekiyor. Bu da altcoinde büyük bir düşüş kaydedilmesine sebep olur. Yükseliş senaryosunda ise aşırı alım bölgesine kadar önünde geniş bir alan bulunduğu için rahatlıkla yukarı yönlü hareket edeceğini düşünüyorum.
Destek Seviyeleri 52 39,4 25,2
Direnç Seviyeleri 135 176 216

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

ZEC-05.12-2

Şu anda 69,5 dolardan destek aldığını görüyoruz. Bu seviyeyi tekrar test eder ve aşağı düşerse 40 dolara kadar gerileyeceğini düşünüyorum.

Yukarı yönlü hareket etmeye başlarsa ilk olarak 84,2 doları test edeceğini düşünüyorum. Kırılımdan sonra 98 dolar ile karşı karşıya kalma ihtimali var.

Destek seviyeleri 69,5 40 16,3
Direnç Seviyeleri 84,2 98 109
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster