Yükselişine ara veren Dolar Endeksi, Altın fiyatlarını işte böyle artırdı! Altında yeni fiyat hedefleri ve günlük beklentiler

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son bir haftadır sert yükselişler kaydeden dolar endeksi, dün yukarı yönlü eğilimine ara verdi ve kazançlarının bir kısmını sildi. 93,60 seviyesi üzerini test etmesinin ardından yönünü aşağı çeviren endeks, 93,14 seviyesine kadar geri çekilerek günü düşüşle tamamladı. Dolar endeksinin dünü günlük bazda düşüşle kapatarak kazançlarının bir kısmını silmesi ile birlikte ons altın fiyatlarının da yönünü yukarı çevirdiğini gördük. Salı günü 1906’lı seviyelere kadar gerilemesinin ardından dün 1950 seviyesine kadar yükselen ons altın, günü yükselişle tamamladı.

Ons altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1947 seviyesinden işlem görüyor. Mart ayından bu yana yükseliş trendinde hareket etmekte olan ons altın fiyatlarının son dönemde bu trend üzerinde tutunmaya çalıştığını görmekteyiz. Dün itibarıyla trend sınırından yönünü yukarı çeviren altın fiyatlarında, trend bünyesindeki yükselişin korunabilmesi açısından 1900 – 1920 bandını yakından izlemeye devam ediyoruz. Bu bandın üzerinde kalındığı takdirde ons altındaki yukarı yönlü eğilimin sürmesi ve düşüşlerin alım fırsatı olarak sınırlı kalmaya devam etmesi beklenebilir. Kısa vadeli teknik göstergelerin ürettikleri sinyaller doğrultusunda altın fiyatlarının bugün içerisinde 1930 – 1980 bandında hareket edebileceği görüşündeyiz.

Bugün yurt dışı piyasalarda ABD Haftalık İşsizlik Başvuruları, ABD Ağustos Ayı ÜFE verileri ve Avrupa Merkez Bankası Toplantı Kararı takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster