Pazartesi, Ocak 25, 2021

Youtube kripto para içeriklerini engellemeye başladı!

Youtube kripto para

Son saatlerde Youtube kripto para içerikli 6 kanalı, içeriklerinin sitenin “zararlı ve tehlikeli” politikası gereği kapatıldı. Kanalındaki içerikleri silinen üyelerden biri olan Chris Dunn, kanalı 200 binden fazla abonesi olduğunu ve birçok videosunun aniden kaldırıldığını söyledi. Benzer sebeplerden kapatılan başka Youtube kanalları da bulunuyor.

Youtube Kripto Para İçeriklerini Temizlemeye Başladı

Bazıları, Chris Dunn, Chico Crypto, The Cryptoverse, Crypto Tips ve BTC Sessions gibi tanınmış kripto kanallarının sansürünün yakında daha küçük kanallara gelebilecek daha büyük bir tasfiye sinyali verdiğini düşünüyor. Dunn’ın durumunda, kripto içeriğinin çoğunun kaldırıldığı ve kanalına yapılan yüklemelerde neredeyse iki yıllık içerik üretiminin kaldırıldığı anlaşılıyor.

Twitter’da 67 bin aboneli kanalından birden fazla video yayınlandıktan sonra video paylaşım platformundan bir hafta boyunca yasaklandığını iddia eden Chico Crypto, Twitter’da şunları söyledi:

Kelimenin tam anlamıyla Youtube benim en popüler videolarımı hiç Bitcoin’i duymamışlar gibi kaldırdı. Sadece “duyup duymadıklarını” sormak lazım. Sadece “Zararlı ve tehlikeli içerik” Kripto Paraların ”tehlikeli” içerik olması düşüncesiyle sanırım artık Bitcoin hakkında bir şeyler duyurmak tehlikeli olarak anlaşılıyor.

YouTube En Çok Kullanılan Ağlardan Birisiydi

Youtube kripto para içeriği barındıran ve bu anlamda en çok kullanılan sosyal medya ağlarından birisiydi. Son dönemlerde bir çok kripto kanalı geliştirildi, bazıları muazzam miktarda abone kazandı.

Influencer Omar Bham, video devinin sektöre karşı ciddi adımlar attığından emin. Bham, kriptoyla ilgili Facebook grubunun bir süre önce nasıl silindiğine bir örnek vererek Google ve Facebook gibi dev şirketlerin gücünden bahsetmişti. Dahası, sosyal medya devi grubu yöneten tüm hesapları sildi ve o zamandan beri herhangi bir açıklama yapmadı ya da sorulara cevap vermedi. Bham, Youtube’un da şimdi aynı şeyi yapıyor olabileceğini öne sürüyor.

Sosyal ağlar ilk kez kripto endüstrisine karşı yasal işlem başlattı. 2018 yılı boyunca, hem Google hem de Facebook kriptoyla ilgili reklamları yasakladı. O yılın ilerleyen saatlerinde, Google yasağı kısmen kaldırmış ve Facebook da kaldırmıştı.

YouTube, konuyla ilgili resmi bir bildirimin yapmadı henüz. Bu nedenle bunun kasıtlı bir saldırı veya güvenlik önlemi olup olmadığını henüz bilmiyoruz.

https://coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39