Ana SayfaHaberYearn Finance'nin Eski Kurucusu "Hayır, DeFi Ölmedi" Dedi!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

-

Fantom Vakfı’nın kurucu ortağı ve bir DeFi protokolü olan Yearn Finance’in eski kurucusu Andre Cronje, DeFi’nin öldüğünü ve yüksek getiri döneminin geride kaldığını söyleyen insanlarla aynı fikirde değil.

En Büyük Gerçek DeFi, Ölmedi!

1 Şubat tarihli bir Medium gönderisinde Andre, geçen yılki kripto para ayı piyasasının aktiviteyi etkilediğini ve kullanıcıları varlıklarını korumaya zorlayarak stablecoin’lere yöneldiğini kabul ediyor. Bununla birlikte, spot oranlarda, zincir üstü metriklerin ve Yearn Finance da dahil olmak üzere çeşitli DeFi protokollerinden verim okumalarının, muhtemelen düşük değerli bir DeFi pazarına işaret ettiğini savunuyor.

Ayrıca, Yearn Finance tarafından sunulan 2020 yılının erken dönemindeki getirilerle, USDT, USDC ve MakerDAO tarafından yayımlanan algoritmik stabilcoin olan DAI gibi farklı coin ve stabilcoinlerin güncel getirilerini karşılaştırıyor.

Ardından, DeFi ilgi görüyordu ve toplam kilitli değer (TVL) 1 milyar doları aşmıştı. Şu anda, DeFi TVL 47 milyar doları aşıyor ve bir noktada, son rallinin zirvesinde 170 milyar doların üzerine çıktı. Kasım 2021’in sonlarında BTC, 69.000 doların üzerinde işlem görüyordu.

2020’nin başları, 2021’in sonuna kadar iki yıl süren uzun süreli bir boğa piyasasının ilk aşamalarına işaret ediyordu.

1 Şubat Bitcoin Fiyatı
1 Şubat Bitcoin Fiyatı | Kaynak: Binance’te BTCUSDT, TradingView

DeFi Getirileri 2020’den Daha Yüksek

Şu anda ETH, USDT, DAI ve USDC’nin gerçek getirileri 2020’dekinden nispeten daha yüksek. Andre, bunun geçen yılki kayıpların ardından aktif olmayan bir pazarın ortasında olduğunu belirtiyor. Genel olarak, DeFi protokolleri tarafından sunulan gerçek getiriler, borç verme piyasasından ve alım satım ücretlerinden elde edilir.

Şu anda Andre, açığa satış yapan herkesin hisselerini sattığını değerlendiriyor. coinleri ancak çıkmak konusunda kendinden emin görünmüyor, bu nedenle mevcut getirilerin 2020’nin başlarına göre nispeten daha yüksek olmasına rağmen “gerçekten düşük” olduğundan emin.

Bu gelişmeyi göz önünde bulundurarak, DeFi’nin öldüğünü ve yüksek getiri dönemlerinin çoktan geride kaldığını düşünen insanlarla aynı fikirde değil. Bu iddianın, “mevcut piyasayı sürdürülemez ve oldukça yanıltıcı bir piyasa zirvesi ile karşılaştırmaya dayandığını ve ilerlemesini değil” olduğunu savunuyor.

Açıkladı:

“TVL, getiri ve işlem hacmine ilişkin bir büyüme grafiği çizerseniz ve dalgalanmayı önlemek için eğriyi düzleştirirseniz, bu net bir doğrusal büyüme grafiğidir.

Andre, DeFi’nin tasarlandığı gibi çalıştığını ve yeni bir anlatıya veya ‘parlak bir oyuncağa’ ihtiyaç duymadığını savunuyor.”

DeFi’de Kontrol Kullanıcıda

DeFi, aksi takdirde geleneksel finansa katılmayacak olan kullanıcılara bir alternatif sunar. Ekosistem, merkezi olmayan borsaları, sigorta protokollerini, yatırım platformlarını ve daha fazlasını içerir.

DeFi protokolleri, akıllı sözleşmelere bağlı oldukları için, müşterilerin borsanın gözetimi altındaki milyarlarca kripto varlığını kaybetmesine neden olan BlockFi veya FTX gibi merkezi platformların aksine kontrolü son kullanıcıya devrediyor.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Afrika, ABD Doları Krizine Alternatif Olarak Bitcoin’i Benimsiyor

Birçok Afrika ülkesi, devam eden ABD doları krizinin olumsuz etkileriyle mücadele ederken, alternatif bir para birimi olarak Bitcoin'i benimsemeye yönelik artan bir ilgi var. Bu dijital para biriminin, Afrika'nın 86 milyar dolarlık bankacılık sektörünü devrimleştirmesi potansiyeli, finans sektöründeki önemli oyuncular arasında tartışma konusu oldu.

Bugün Kripto Para Piyasası Neden Yükseliyor?

Kripto Piyasa Kapitalizasyonu (TOTALCAP) büyük bir artıştan sonra durdu. Bitcoin (BTC) nötr bir haftalık mum çubuğu oluşturdu. Kripto Piyasa Kapitalizasyonu (TOTALCAP) ve Bitcoin (BTC) fiyat...

Silicon Valley Bank Alıcı Buldu, First Citizens Bank Devraldı!

Amerika Birleşik Devletleri Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), First Citizens Bank & Trust Co.'nun Silicon Valley Bank'ın mevduatlarını ve yükümlülüklerini satın alacağını duyurdu.

Nasdaq, Kripto Saklama Hizmetlerinin İkinci Çeyrekte Başlatılmasını Hedefliyor

Nasdaq Inc, kripto saklama hizmetlerine odaklanmaya devam ediyor ve ikinci çeyreğin sonunda başlatması bekleniyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler