Diğer
  Ana SayfaHaberYatırımcılar Dikkat: Bu Bitcoin Borsası Faaliyetlerini Durduracağını Açıkladı!

  Yatırımcılar Dikkat: Bu Bitcoin Borsası Faaliyetlerini Durduracağını Açıkladı!

  -

  • Borsa, 2019’da Rus medyası tarafından en çok memnuniyetle karşılanan ilk 3 borsadan biri seçilmişti.
  • 2018 yılında başlatılan Hotbit, ABD dahil olmak üzere 4 ülkede lisans almayı başarmıştı.
  • Ekip bu kararı, geçen yıl Ağustos ayında eski bir çalışanın soruşturma altına alınmasıyla kötüleşen çalışma koşullarına bağladı.

  5 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu iddia eden kripto para borsası, bugün yaptığı duyuru ile faaliyetlerini sonlandırdığını açıkladı.

  5 Milyon Kullanıcısı Olan Kripto Borsası, Kapanıyor!

  hotbit

  Kripto borsası Hotbit, bir dizi sorunu gerekçe göstererek ve merkezi borsaların uzun vadede geçerli olma ihtimalinin düşük olduğunu öne sürerek operasyonlarını durdurdu.

  2018 yılında başlatılan Hotbit borsasının Estonya’da MTR lisansı, Amerika’da MSB lisansı, Avustralya’da AUSTRAC ve Kanada’da MSB lisansı vardı. Borsa, 2019’da Rus medyası tarafından en çok memnuniyetle karşılanan ilk 3 borsadan biri seçilmişti.

  Hotbit’in yaptığı açıklamada, faaliyetlerinin 22 Mayıs’ın erken saatlerinde durdurulacağını söyledi ve kullanıcılardan kalan varlıklarını (Türkiye saati ile) 21 Haziran 07.00’a kadar çekmelerini istedi.

  Ekip, “Teşekkür etmek ve şimdi selam vermek istiyoruz” diye yazdı ve ekledi; “Hala kripto yeniliği konusunda parlak bir geleceğe inanıyoruz ve bazılarımız bunun için savaşmaya devam edecek.”

  5 milyon kullanıcıya hizmet verdiğini iddia eden platform, bu kararı, geçen yıl Ağustos ayında eski bir çalışanın soruşturma altına alınmasıyla birkaç hafta zorunlu askıya alınmasıyla daha da kötüleşen çalışma koşullarına bağladı.

  Hotbit ayrıca kripto endüstrisinin yönünün merkezi borsaların geleceğini belirsiz bıraktığını söyledi. Şirket, FTX ve diğer büyük kripto kurumlarının çöküşüyle birlikte, endüstrinin ya düzenleme ya da artan ademi merkeziyetçilik arasında bir seçim yapmak zorunda kaldığını söyledi.

  İşletme ayrıca, belirli varlıklar üzerindeki yüksek riskler ve geniş bir yatırım yelpazesi sunma modelini “sürdürülemez” hale getiren tekrarlanan siber saldırılar gibi başka sorunlara da işaret etti.

  Merkezi Borsalar için Zor Zamanlar

  Ocak 2018’de kurulan Hotbit, web sitesine göre şu anda Şangay ve Taipei’de bulunuyor. Platform, Çin dışında bulunan 170’den fazla ülkeden kullanıcılara hizmet verdiğini söyledi.

  Bittrex, diğer merkezi borsa Bittrex’in “mevcut ABD düzenleyici ve ekonomik ortamında” işi yürütmeye devam etmenin “ekonomik olarak uygun” olmadığını söyleyerek iflas başvurusunda bulunmasıyla aynı ayda sona erdi.

  FTX ve diğer yüksek profilli merkezi borsaların çöküşü, merkezi olarak işletilen kripto saklama ve ticaret biçimlerine yönelik şüpheleri artırdı ve daha fazla insanın kendi kriptolarını tutması veya merkezi olmayan borsalarda alım satım yapması yönünde çağrılara yol açtı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler