Yatırım Yöneticisi Guggenheim: Yatırımcılar İçin ‘Harika Giriş Noktası’ Dedi!

Bitcoin BTC
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Guggenheim CIO’su Scott Minerd, kripto yatırımcılarını Bitcoin’in geri çekilmesi konusunda uyardı. Bitcoin’in “Gamestop’un içine girdiği spekülatif bir baloncuğa açıkça yakalandığını” söyledi. Ancak, uzun vadeli yatırımcılar için “harika bir giriş noktası” olacağını kaydetti.

Bitcoin Yatırımcıları için ‘Harika Giriş Noktası’

Guggenheim Partners’ın baş yatırım sorumlusu (CIO) Scott Minerd, geçen hafta CNN ile yaptığı röportajda bitcoin hakkında konuştu. Minerd, aynı zamanda Guggenheim Partners’ın küresel varlık yönetimi ve yatırım danışmanlığı bölümü olan Guggenheim Investments’in de başkanıdır. Guggenheim Investments, sabit gelir, öz sermaye ve alternatif stratejiler genelinde 246 milyar dolardan fazla toplam varlığa sahiptir.

Bitcoin’in piyasa değerinin ne kadar hızlı büyüdüğünü yorumlayan Minerd, “Açıkça Gamestop’un içine girdiği spekülatif bir baloncuğa takıldı” dedi. Guggenheim yöneticisi ayrıntılı olarak şunları söyledi:

Riskten kaçma anı yaşadığımızda, bitcoin’in 20.000 – 30.000$ arasında bir yere geri çekildiğini görebiliriz. Ancak uzun vadeli yatırımcılar için bunun harika bir giriş noktası olacağını düşünüyorum.

Daha sonra, daha önce bitcoin’in parabolik yükselişi hakkında uyarıda bulunarak, “Parabolik piyasaların nasıl sürdürülebilir olmadığını” tartıştı. “Bitcoin’in uzun vadeli trendinde kendisinin biraz önüne geçmesinin nedenlerinden biri de bu… Ama kısalması zor. Bu tehlikeli bir oyun.” Yine de Minerd, “parabolik hale gelen birçok pazar” olduğunu kaydetti.

Guggenheim CIO, geçen yıl Aralık ayında BTC’nin fiyatının 400.000$’a ulaşabileceğini tahmin ettiği ve daha sonra 10 ila 20 yıl arasında bir yerde gerçekleşeceğini açıkladığında Bitcoin konusunda yükselişe geçti.

Bununla birlikte, daha sonra kripto para biriminin olumsuz yönüne odaklandı ve yatırımcılara kripto para birimlerini satmalarını tavsiye etti. Birkaç kişi hemen sosyal medyada Guggenheim’ın o sırada BTC’yi satın almadığına dikkat çekti.

Varlık yönetimi firmasının ABD Menkul Kıymetler ve borsa Grayscale’in bitcoin güveni aracılığıyla bitcoin’e yatırım yapma komisyonu (SEC) Ocak ayının sonunda yürürlüğe girdi. Ardından Şubat ayında Minerd, BTC fiyatının 600.000$’a kadar yükselebileceğini belirten başka bir yükseliş açıklaması yaptı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 49,388.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!