Yaşanan Gelişmeler Euro’yu Dolar’a karşı zayıflattı!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Gelişmeler Euro’yu zayıflattı!

Bu sabah Euro/Dolar paritesinde 1.18 seviyesinde seyirler mevcut. Euro Bölgesinde enflasyonun beklentiyi karşılayamaması Euro’daki zayıflamayı başlatan etkenlerden biri olmuştu. Bununla birlikte ABD’den büyümeyi destekleyen verilerin beklentilerin üzerinde bir güçte gelmesi paritedeki aşağı yönlü baskıyı artırmaya zemin hazırladı. Ayrıca ECB Başkanı’nın Euro’nun seyrinin para politikası kararlarında etkili olabileceğine yönelik açıklamalar baskıyı hızlandırdı. Gelinen noktada 22 günlük ortalamanın altında bir eğilim var. Tüm bunlarla birlikte paritede hızlı güçlenmenin ardından düzeltmenin geldiğini de düşünüyoruz. Paritede yükseliş eğilimi henüz sonlanmış değil. Ancak daha geri çekilme için aşağıda payın olduğunu belirtelim. Bugün Euro Bölgesine ve ABD’ye ait Ağustos ayı final hizmet PMI verileri takip edilecek. Hizmet sektöründeki genişlemenin sürmesi büyümeye pozitif katkı sağlayabileceği etkisiyle paritede etkili olabilir.

Teknik Analiz: 22 günlük ortalama olan 1.1840 altında seyirler var. Yakın destek olarak 1.1760 seviyesini izliyoruz. Bu seviyeden yukarı yönlü tepkiler gelebilir. Paritenin tekrara 1.1840 üzerinde yükselmesi halinde alımların hız kazanması beklenebilir.

Destekler: 1.1760 / 1.1710 / 1.1680
Dirençler: 1.1840 / 1.1900 / 1.1952

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster