XU100 Endeksteki Zayıf Görünüm Enflasyon Dinamiklerindeki Yükseliş ve Jeopolitik Gerilimler Nedeniyle Zayıf Görünümde! İşte Detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Endeksteki Zayıf Görünüm Devam Etti…

Enflasyon dinamiklerindeki yükseliş ve jeopolitik gerilimler nedeniyle Borsa İstanbul’daki zayıf görünüm sürüyor. 200 günlük hareketli ortalamaların üzerine doğru yaptığı denemelerde başarısız olan endeks dün %0.70 değer kaybıyla 1,076 puana geriledi. Dün özellikle ABD’de teknoloji hisselerindeki sert satışlar sonrasında global risk iştahı haftanın son işlem günü öncesinde düşük seyrediyor. Asya ve vadeli işlem piyasalarında satışlar söz konusu.

Global risk iştahı yüksekken jeopolitik riskler nedeniyle ralliye katılmakta güçlük çeken yurt içi piyasaların haftanın son işlem gününde baskı altında kalması beklenebilir. 1,060 seviyesi altındaki kapanışların negatif görünümü derinleştirmesi beklenebilir. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Türkiye ve Yunanistan’ın teknik görüşmeler yapma kararı aldığını açıklaması sonrasında gözler çatışmanın önlenmesi ve olayları önleme konusunda tarafların atacağı adımlarda olacak.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster