Pazartesi, Mart 1, 2021

XRP’nin, Büyüklük Statüsü Azalıyor!

XRP, büyük altcoinler toparlanmaya başladıkça ilk beş altcoin arasındaki yerini kaybetti. CoinMarketCap verilerine göre kripto para, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimleri listesinde 7. sırayı Binance Coin’e (BNB) kaptırdı. Binance Coin kısa sürede fiyatını arttırdı ve 4. sıraya yükseldi.

14 Şubat’ta güçlü bir performans göstererek 0,6324 dolara yükselen ve listede 4. sırada yer alan XRP, uzun süre bu pozisyonda kalamadı. Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA) ralliyi başlatırken XRP, 15 Şubat’ta 6. sıraya geriledi ve Binance Coin’in nefes kesici %48’lik artışıyla 17 Şubat’ta 7. sıraya düştü.

XRP, haberin yayınlandığı tarih itibariyle 7. sırayı koruyor. XRP’nin piyasa değeri 24 milyar dolar civarlarında ölçüldü. Geçtiğimiz gün yüzde 48 artış göstererek 192 dolara yükselen BNB’nin piyasa değeri de hızla 4. sıraya yükseldi. Haber yayınlandığı andan itibaren ADA 5. sırada ve DOT 6. sırada yer almaktadır.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ripple ve yöneticilerine menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekten dava açacağını duyurduktan sonra XRP hızla değer kaybı yaşadı. Dava haberinin ardından Kraken, Coinbase ve OKCoin gibi büyük borsalar XRP işlemlerini askıya alarak kripto para birimi için durumu daha da kötüleştirdi.

Ripple SEC davasının duruşması 22 Şubat’ta yapılacak. Tarafların avukatlarının yaptığı toplantıda ortak karar alınamadığı için duruşma öncesi anlaşma beklenmiyor.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 0.425121dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.32
  THYAO.IS₺13.76
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.12
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.17