“XRP, tarihin en büyük çöküşlerinden biridir”

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

 

XRP belirtecinin piyasa değeri, 2018’deki rekor seviyesinden bu yana neredeyse 130 milyar dolar azaldı.

Kripto odaklı araştırma firması The TIE’den Josh Frank, token projesinin yakın tarihteki en büyük kurumsal skandallara ve felaketlere benzer bir çöküş yaşadığını belirtti.

XRP’nin piyasa değeri 137 milyar dolardan 10 milyar doların altına %93 düştü. Bu, XRP’nin çöküşünün değerini Enron ve Worldcom’dan daha büyük kılıyor.

İflas olmasa da XRP, Lehman Brothers ve Washington Mutual’ın ardındaki tüm zamanların en büyük üçüncü çöküşüdür.

– Joshua Frank (@Joshua_Frank_) 

XRP’nin piyasa değeri, Ocak 2018’de rekor seviyeye ulaştığında yaklaşık 140 milyar dolardı. Üç yılda 130 milyar dolar azalan bu değer nihayet 10 milyar doların altına düştü. Bu, XRP’yi 327 milyar dolar değer kaybeden Washington Mutual ve 691 milyar dolar kaybeden yatırım devi Lehman Brothers’tan sonra tarihin en büyük üçüncü çöküşü yapıyor.

Frank, şunları söyledi: “XRP olayında en büyük kaybedenlerin, hayal edilemeyecek miktarda zarara uğrayan bireysel yatırımcılar olması üzücü ve talihsiz bir durum. Ripple “Kurucuları yıllarca token satmaya devam etti ve milyonlarca dolar kazandı”.

XRP, ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyonun Dalgalanması Düşüş, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’i kayıt dışı menkul kıymetlerin satışı için dava edeceğini açıklamasının ardından başladı. Coinbase, Bittrex, OKCoin, Bitstamp, OSL, Beaxy ve CrossTower dahil olmak üzere token listelemeden çıkardıklarını duyurdu.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$0.405402dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram