Diğer
  Ana SayfaHaberXRP Fiyat Tahmini: XRP Coin 1 Dolara Yükselebilir mi?

  XRP Fiyat Tahmini: XRP Coin 1 Dolara Yükselebilir mi?

  -

  • SEC davasına başkanlık eden yargıç, düzenleyicinin önemli belgeleri mühürleme talebini reddetti.
  • XRP’nin fiyatı bugün çok önemli bir kırılma gösteriyor.

  Bitcoin ve kripto paralar düşüşe geçti ancak XRP fiyatı pozitif bölgede kalmaya devam ediyor – XRP fiyatında son durum!

  Bitcoin Düşüyor Ancak XRP Pozitif Kalıyor!

  ripple-xrp

  Ripple’ın SEC ile davasına başkanlık eden yargıç, düzenleyicinin önemli belgeleri mühürleme talebini reddettikten sonra, XRP fiyatı son 24 saatte %5 arttı. Yazı sırasında XRP fiyatı 0,4441 dolarda işlem görüyor.

  XRP, bir haftada %4 arttı ancak son 30 günde %13 düştü ve bugünkü artış, altcoinin son birkaç haftada yaşadığı kayıpları tersine çevirmeye doğru ilerliyor.

  Ve Ripple ve mahkemenin artık 2018’deki ünlü William Hinman konuşmasıyla ilgili belgelere erişebileceği göz önüne alındığında, şirketin artık olumlu bir özet karar veya anlaşma sağlamak için çok iyi bir konumda olması bekleniyor.

  Eğer öyleyse, XRP önümüzdeki haftalarda ve aylarda çok daha yükselebilir ve potansiyel olarak yılın en iyi performans gösteren ana tokenlerinden biri haline gelebilir.

  Bu sırada, Bitcoin fiyatı -0,60’lık düşüşle 27 bin doların altında 26.850 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bitcoin’de sert düşüş görülmüş olsa da XRP fiyatı hala pozitif bölgede kalmaya devam ediyor.

  Yargın, Ripple Lehine Karar Verirken XRP 1 Dolara mı Gidiyor?

  Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, XRP’nin fiyatı bugün çok önemli bir kırılma gösteriyor, altcoin’in son haftalarda ne kadar aşırı satıldığı ve değerinin altında olduğu tartışılabilir bir şekilde gecikmiş bir şey.

  xrp-usd-saatlik

  XRP/USD Saatlik Fiyat Grafiği

  XRP’nin göreceli güç endeksi (mor) bu sabah erken saatlerde neredeyse 90’a ulaştıktan sonra tekrar düşerken, momentumunu 50’nin üzerinde sürdürmesi ve daha fazla kazanç olasılığını artırması muhtemel.

  Bu olasılığı artıran ayrıca, 200 günlük (mavi) seviyesini henüz geride bırakmış olan 30 günlük hareketli ortalaması (sarı), XRP’nin bir patlama rallinin ortasında olduğu izlenimini güçlendiriyor.

  Özellikle Ripple-SEC davasının yakın gelecekte sona ereceği beklentisi göz önüne alındığında, böyle bir ralli oldukça uzun bir süredir bekleniyor. Ve Yargıç Analisa Torres, SEC’in Hinman belgelerini mühürleme talebini reddettikten sonra, şimdi Ripple’ın davadan iyi bir şey çıkarma şansı çok yüksek görünüyor.

  Bu belgelerin bu kadar önemli olmasının nedeni, SEC’in kripto para birimleri ve menkul kıymetler konusundaki duruşuna ışık tutabilmeleridir; yukarıda belirtilen Hinman konuşması, düzenleyicinin (şirket finansmanı bölümünün) eski direktörünün Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını beyan etmesini sağlar.

  Bu konuşmayla ilgili belgelerin Ripple ve XRP ile ilgili olabileceği varsayılıyor ve potansiyel olarak menkul kıymetlerin ikincisini bir menkul kıymet olarak görmediğini ortaya koyuyor.

  Bunun doğru olduğu ortaya çıkarsa, SEC’in davasını önemli ölçüde zayıflatırken, Ripple’ın düzenleyicinin XRP’yi bir menkul kıymet olarak görmeye niyetli olduğuna dair adil bir uyarıya sahip olmadığına dair uzun süredir devam eden iddiasını güçlendirecektir.

  Ve bazı gözlemciler için, Yargıç Torres’in SEC’in önergesini reddetmesi, özet bir kararın verilmek üzere olduğuna dair güçlü bir işaret.

  Böyle bir kararın Ripple için ne kadar olumlu olacağı net olmasa da, dünkü gelişme ve davanın son birkaç aydaki genel ilerlemesi, bunun çoğunlukla olumlu olacağını gösteriyor.

  Bu nedenle, dava sonuca ulaştığında, XRP’nin büyük bir toparlanmaya hazır olduğuna inanmak artık tamamen inandırıcı.

  Şu anki yaklaşık 0,445$ seviyesinden, Kasım 2021’den beri sahip olmadığı bir fiyat olan 1$’a kolayca dönebilir.

  Tabii bu noktada davanın yaklaşık bir yıldır devam ettiği göz önüne alındığında, davanın sonuçlanmasını takip eden aylarda XRP’nin fiyatı da 1 doları geçebilir.

  Ve daha geniş kripto para birimi piyasası, dava sona erdiğinde daha fazla yükseliş aşamasına girerse, XRP, Ocak 2018’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,40 doları test edebilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Verilere Göre, Bitcoin Fiyatı Yükseliş için Hazır Görünüyor!

  Önde gelen blok zinciri analitik şirketinden gelen bilgilere göre, Bitcoin fiyatı boğa koşusu için bir geçiş dönemine girmiş olabilir!

  Bitcoin’deki Kısa Vadeli Yatırımcılar Tekrar Kar Elde Etmeye Başladılar!

  Kısa vadeli yatırımcıların yeniden kar elde etmesi, yakın vadede fiyat hareketi için olumlu bir sinyal olarak değerlendiriliyor.

  Bu Metriğe Göre, Bitcoin Rallisi için Umut Hala Var!

  Bu Bitcoin metriğinde, tarihsel olaylara bakıldığında şu an BTC'nin yükseliş rallisi için fırsat yakalayabileceği gözlemleniyor.

  Ethereum, 21 Ayda Milyonlarca ETH Yakımı Gerçekleştirdi!

  Ethereum EIP 1559'un uygulanmasını takip eden son 21 ayda, milyarlarca dolarlık ETH yakımı gerçekleşti.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler