Diğer

  Wikipedia’nın Kurucusu Jimmy Wales’ın Bitcoin Konusundaki Görüşelerine Tepki Yağdı!

  • Amerikan-Britanyalı İnternet girişimcisi yakın zamanda, Bitcoin’in (BTC) geleneksel varlıklara karşı güvenilirliğini sorgulayan bir açıklama yaptı.
  • Wales’in bu sesli eleştirileri, XRP destekçisi avukata John E. Deaton ve Dogecoin kurucusu Billy Markus tarafından şiddetli bir şekilde eleştirildi.
  • Ardoino, Wales’e verdiği tepkide, Wales’in şirketi Wikipedia’nın yakında merkezi olmayan bir alternatif ile değiştirileceğini vurgulayarak daha kararlı bir tutum sergiledi.

  Wikipedia’nın kurucu ortağı Jimmy Wales, Bitcoin konusunda dile getirdiği görüşlerinden dolayı yoğun bir tepki ile karşılaştı!

  Wales, Bitcoin Eleştirisinden Dolayı Tepki Aldı

  Bitcoin-BTC

  Wikipedia’nın kurucu ortağı Jimmy Wales, X uygulama kullanıcılarından bir dizi Bitcoin (BTC) eleştirisine maruz kaldı. Amerikan-Britanyalı İnternet girişimcisi yakın zamanda, Bitcoin’in (BTC) geleneksel varlıklara karşı güvenilirliğini sorgulayan bir açıklama yaptı. Wales, banka şifresini kaybettiğini ve tüm net değerini kaybettiğini iddia eden bir senaryo çizdi. Wales, “Aslında hayır, bu olmadı, çünkü bankalar çalışır ve Bitcoin çalışmaz,” dedi.

  Özellikle, Wikipedia’nın kurucusu her zaman Bitcoin hakkında böyle hissetmedi, çünkü bir dönem belirli bir miktarı bir BTC havuzuna yatırarak “suları test etti”. Hatta bu aynı zamanda Wikipedia’nın Bitcoin bağışlarını kabul etmeye başladığı zamandı. Ancak, bu lider kripto para birimine karşı “nefreti” 2017’de şekillenmeye başladı ve o zamandan bu yana, bu anti-Bitcoin tutumunu ifade etmekte tutarlı oldu.

  Wales’in bu sesli eleştirileri, XRP destekçisi avukata John E. Deaton ve Dogecoin kurucusu Billy Markus tarafından şiddetli bir şekilde eleştirildi. Ripple vs SEC davasındaki savunmasıyla geniş çapta tanınan Deaton, benzer bir kişisel deneyimi paylaşmaya başladı. Bir dönem geleneksel bir bankadan 19.000 dolar nakit çekmeye çalıştığını iddia etti. Deaton’ın anlatımına göre, işlemi önemli ölçüde gecikti ve o sırada banka müdürü ulaşılamazdı.

  Aynı dönemde Bitcoin, genellikle engellenmeden çalışan zincirine 144 blok daha ekledi. Pro-XRP avukatı, banka durumunu değerlendirdi ve Bitcoin’in böyle bir olayda daha etkili ve uygun olacağını belirtti.

  Kripto dünyasından diğer tepkiler

  Markus ise Wikipedia’nın platformunda bağış toplama uygulamasından bahsetti, Coinapult’ın kurucusu ve eski CEO’su Erik Voorhees’in benzer bir görüşe sahip olduğu bir konu.

  “Artık Wikipedia, kullanıcılar siteye geldiğinde bağış yapmak zorunda değil. Hayır, aslında hala yapmalılar, çünkü Wikipedia on yıl önce size bundan bahsetmediği için hiç Bitcoin almadı,” diyerek Bitcoin’in çalışmadığı iddialarına doğrudan cevap verdi.

  Tether CEO’su Paolo Ardoino, Wales’e verdiği tepkide, Wales’in şirketi Wikipedia’nın yakında merkezi olmayan bir alternatif ile değiştirileceğini vurgulayarak daha kararlı bir tutum sergiledi.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.