Diğer
  Ana SayfaHaberWeiss: Bitcoin Arzı 21 Milyondan Fazla!

  Weiss: Bitcoin Arzı 21 Milyondan Fazla!

  -

  Derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings, dünyada aslında 21 milyondan fazla Bitcoin (BTC) olduğunu iddia etti.

  Tartışmalı kripto para birimi transferleriyle tanınan Weiss, maksimum BTC arzının 21 milyon olduğu iddiasına karşı çıkarak 25 Mayıs’ta tweet attı. Weiss, borsaların gerçekte olduğundan daha fazla Bitcoin olduğu izlenimini vermek için kaldıraç kullandığını savundu.

  Bitcoin Arzı 21 Milyondan Fazla

  Weiss’ın tweetinde “Popüler Olmayan Görüş: #Bitcoin arzı 21 milyondan fazla” kullanıldı.

  “Borsalar, herhangi bir kripto para varlığının mevcut arzını, bankaların fiat para arzına uyguladığı gibi kaldıraç uygulayarak, daha fazlasını kullanabilir hale getirebilir.”

  Weiss borsaların kullandığı bu borsa modelini eleştiriyor. Son zamanlarda yaşanan kitlesel terk edilmeye rağmen, hala popüler kripto borsaları, güven problemi taşıyor. Weiss tweet’inde şu ifadeleri kullanıyor:

  “Tek güvenli koruma yöntemi kendi kripto paranızı korumaktır. Ne anahtarınız ne de şifreniz. ”

  Şu ana kadar yayınlanan Bitcoin sayısı 18.3 milyon, ancak hepsi dolaşımda değil. Tahminlere göre, yaklaşık 4 milyon BTC’nin geri dönüşü olmayan bir şekilde kaybedileceği düşünülmektedir.

  Problemi olmak

  Bitcoin borsa rezervleri 2018’in sonundan bu yana en düşük seviyededir. Piyasadaki bu değişiklik, Bitcoin kullanıcılarının üçüncü tarafın velayetinin riskleri konusunda artırmaya çalıştığı bilincini artırma çabalarından bağımsız olarak gelişmiştir. Özellikle bu yıl 3 Ocak’ta gerçekleşen “Proof-of-keys” etkinliğinin borsalardaki rezervlerin azaltılmasında çok etkili olmadığı belirlenmiştir. Bitcoin genellikle A skoruyla zirvede. Weiss’e göre, BTC’nin piyasa performansı ile ilgili de sorunları var.

  BitcoinCoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Enes ERGOVAN
  Enes ERGOVAN
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler