Weiss: Bitcoin Arzı 21 Milyondan Fazla!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings, dünyada aslında 21 milyondan fazla Bitcoin (BTC) olduğunu iddia etti.

Tartışmalı kripto para birimi transferleriyle tanınan Weiss, maksimum BTC arzının 21 milyon olduğu iddiasına karşı çıkarak 25 Mayıs’ta tweet attı. Weiss, borsaların gerçekte olduğundan daha fazla Bitcoin olduğu izlenimini vermek için kaldıraç kullandığını savundu.

Bitcoin Arzı 21 Milyondan Fazla

Weiss’ın tweetinde “Popüler Olmayan Görüş: #Bitcoin arzı 21 milyondan fazla” kullanıldı.

“Borsalar, herhangi bir kripto para varlığının mevcut arzını, bankaların fiat para arzına uyguladığı gibi kaldıraç uygulayarak, daha fazlasını kullanabilir hale getirebilir.”

Weiss borsaların kullandığı bu borsa modelini eleştiriyor. Son zamanlarda yaşanan kitlesel terk edilmeye rağmen, hala popüler kripto borsaları, güven problemi taşıyor. Weiss tweet’inde şu ifadeleri kullanıyor:

“Tek güvenli koruma yöntemi kendi kripto paranızı korumaktır. Ne anahtarınız ne de şifreniz. ”

Şu ana kadar yayınlanan Bitcoin sayısı 18.3 milyon, ancak hepsi dolaşımda değil. Tahminlere göre, yaklaşık 4 milyon BTC’nin geri dönüşü olmayan bir şekilde kaybedileceği düşünülmektedir.

Problemi olmak

Bitcoin borsa rezervleri 2018’in sonundan bu yana en düşük seviyededir. Piyasadaki bu değişiklik, Bitcoin kullanıcılarının üçüncü tarafın velayetinin riskleri konusunda artırmaya çalıştığı bilincini artırma çabalarından bağımsız olarak gelişmiştir. Özellikle bu yıl 3 Ocak’ta gerçekleşen “Proof-of-keys” etkinliğinin borsalardaki rezervlerin azaltılmasında çok etkili olmadığı belirlenmiştir. Bitcoin genellikle A skoruyla zirvede. Weiss’e göre, BTC’nin piyasa performansı ile ilgili de sorunları var.

Bitcoin

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster