Vitalik Buterin’e Dava Açılabilir

vitalik buterin
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Craig Wright’ın Bitcoin’in anonim kurucusu olma iddialarına karşı çıkıyor. Bunun yerine, Avustralyalı bilgisayar bilimcisine ona dolandırıcı dedi. Buterin, Lex Fridman Podcast’inde yakın zamanda yayınlanan bir görünümde, Wright’ı “dolandırıcı” olarak etiketledi, onu insanların kızdığı konuları tartıştığı için eski ABD Başkanı Donald Trump ile karşılaştırdı.

Buterin, Bitcoin’in blok boyutu savaşını çevreleyen kızgınlığı dile getirdikten sonra Wright’ın avukatlarını ona dava açmaya cesaret etmek için bir adım daha ileri giderek şunları söyledi:

Craig Wright’ı bir nevi Donald Trump figürü gibi görüyorum ve o pek entelektüel değil. Bence büyük bir izleyici kitlesi ediniyor çünkü insanların sahip olduğu kırgınlıklara oynamaktan hoşlanan şeyler söylüyor. Bu blok boyutu savaşının ardından olduğu gibi…

Buterin’e göre, Wright sağdan başladı ve Bitcoin blok tartışmasına bazı olumlu katkılarda bulundu. Argümanları ona Bitcoin Cash topluluğundan bir miktar takipçi kazandırdı. Ancak kendisinin Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etmesiyle işler ters gitmeye başladı. Ethereum kurucusuna göre, Wright’ın kapağı teknik olarak yanlış birkaç şey söylemeye başladığında ortaya çıktı.

Örneğin Buterin, Wright’ın Bitcoin’in eliptik eğrisinin kriptografik eşleşmeler için iyi olduğu yönündeki argümanlarına işaret etti, bu iddiayı savunamadı. Her iki kişi de ilk olarak 2018’de Deconomy konferansı sırasında bir serpinti yaşadı. Her ikisi de konferansta panelist oldular ve Bitcoin ve Bitcoin Cash destekçilerinin düşmanlıkları ve anlaşmazlıkları hakkında tartıştılar. Buterin, Wright’ın küçük blok pozisyonu konusunda sağlam bir argüman eksikliği nedeniyle bir sahtekarlık olduğu sonucuna vardı.

Mahkemeye mi gidecekler?

Wright davalara yabancı değil. Aslında Buterin’e dava açmaması sürpriz olur. Yılın başında Wright, birkaç kripto platformunun peşine düştü ve sitelerinde Bitcoin teknik incelemesini barındırdıkları için onları dava etmekle tehdit etti. Bir Londra mahkemesi aslında Satoshi olma iddialarını dikkate aldı ve bir yayıncıya karşı bir telif hakkı davası açmasına izin verdi. Daha yakın zamanlarda Wright, 16 Bitcoin geliştiricisine karşı dava açtı. Bu sefer 111.000 Bitcoin ile iki adresin özel anahtarlarını almak istedi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!