Diğer
  Ana SayfaHaberVitalik Buterin, Ethereum 2.0 için önemli açıklamalar yaptı

  Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 için önemli açıklamalar yaptı

  -

  Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yeni başlatılan çok istemcili test ağıyla Ethereum 2.0’ın “Faz 0” lansman öncesi gereksinimlerini karşılamaya hazır olduğunu söyledi.

  “Schlesi” adlı yeni ağın başlatılması ETH 2.0 gelişimi için önemli bir kilometre taşıdır. İki veya daha fazla uyumlu istemcinin bir test ağını en az iki ay boyunca birlikte çalıştırması zor bir başlangıç ​​öncesi zorunluluk.

  İki Müşteri

  Şu anda Schlesi ağında iki müşteri var: Sigma Prime’dan Deniz Feneri ve Prysmatic Labs’tan Prysm. Buna ek olarak, Teku ve Nimbus istemcileri de Schlesi ile senkronize edilir ve yakında doğrulayıcılarını test ağında çalıştırabilir olacak.

  Ethereum Vakfı’ndan bir araştırmacı olan Justin Drake, ekibin Faz 0 ana ağını 30 Temmuz’dan önce Ethereum 1.0’ın 5. yılında yayınlamayı umduğunu söyledi.

  Vitalik’in öne çıkan özellikleri

  Sanal etkinlikte yaptığı kısa gösterim sırasında Buterin, açık finans protokolü Synthetix ve iyimserlik araştırma grubundan yeni bir İyimser Toplama demosuna da işaret etti. Demo, Ethereum ağının grubun ikinci katman sistemini kullanarak işlemleri ne kadar hızlı işleyebildiğini göstermektir. Optimistic’e göre, demo güncelleme gecikmesini 37,5 kat ve işlem gecikmesini 75 kat azaltmanın mümkün olduğunu gösteriyor.

  Buterin, yaklaşımın teorik olarak Ethereum 1.0 ve 2.0 zincirlerinin verimliliğini saniyede 1.000’den fazla işlem için ölçekleyebileceğini söyledi.

  Buterin, “Ölçeklenebilirlik konusunda çok fazla çalışma var. Ethereum topluluk zincirinde teknolojinin uygulanmasını sağlayacak kriptografi ve gizlilik konusunda da çok fazla çalışma var. Tüm cephelerde ilerleniyor.” diyerek Ethereum 2.0 beklentilerine cevap vermek için sık çalışıldığını ifade ediyor.

  CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Enes ERGOVAN
  Enes ERGOVAN
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyatında Düşüş Devam Edecek mi? Kritik Destek ve Direnç Seviyeleri

  Ethereum fiyatı, 1.900 dolar direncinden aşağı yönlü hareket ediyor. ETH, 1.800 dolar desteğinin net bir şekilde altına düşerse ciddi bir düşüş yaşayabilir.

  Bitcoin Fiyatında 27 Bin Dolar Üzerine Dönüş için Gereken Şartlar Nedir?

  Bitcoin fiyatı 27.400 dolar direncinden aşağı doğru düzeltme yapıyor. BTC, 26.600 dolar direnç bölgesini aşmayı başarabilirse yeni bir yükselişe başlayabilir.

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler