Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 için önemli açıklamalar yaptı

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yeni başlatılan çok istemcili test ağıyla Ethereum 2.0’ın “Faz 0” lansman öncesi gereksinimlerini karşılamaya hazır olduğunu söyledi.

“Schlesi” adlı yeni ağın başlatılması ETH 2.0 gelişimi için önemli bir kilometre taşıdır. İki veya daha fazla uyumlu istemcinin bir test ağını en az iki ay boyunca birlikte çalıştırması zor bir başlangıç ​​öncesi zorunluluk.

İki Müşteri

Şu anda Schlesi ağında iki müşteri var: Sigma Prime’dan Deniz Feneri ve Prysmatic Labs’tan Prysm. Buna ek olarak, Teku ve Nimbus istemcileri de Schlesi ile senkronize edilir ve yakında doğrulayıcılarını test ağında çalıştırabilir olacak.

Ethereum Vakfı’ndan bir araştırmacı olan Justin Drake, ekibin Faz 0 ana ağını 30 Temmuz’dan önce Ethereum 1.0’ın 5. yılında yayınlamayı umduğunu söyledi.

Vitalik’in öne çıkan özellikleri

Sanal etkinlikte yaptığı kısa gösterim sırasında Buterin, açık finans protokolü Synthetix ve iyimserlik araştırma grubundan yeni bir İyimser Toplama demosuna da işaret etti. Demo, Ethereum ağının grubun ikinci katman sistemini kullanarak işlemleri ne kadar hızlı işleyebildiğini göstermektir. Optimistic’e göre, demo güncelleme gecikmesini 37,5 kat ve işlem gecikmesini 75 kat azaltmanın mümkün olduğunu gösteriyor.

Buterin, yaklaşımın teorik olarak Ethereum 1.0 ve 2.0 zincirlerinin verimliliğini saniyede 1.000’den fazla işlem için ölçekleyebileceğini söyledi.

Buterin, “Ölçeklenebilirlik konusunda çok fazla çalışma var. Ethereum topluluk zincirinde teknolojinin uygulanmasını sağlayacak kriptografi ve gizlilik konusunda da çok fazla çalışma var. Tüm cephelerde ilerleniyor.” diyerek Ethereum 2.0 beklentilerine cevap vermek için sık çalışıldığını ifade ediyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster