Vitalik Buterin Dogecoin (DOGE) Hakkında Konuştu!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin geçtiğimiz günlerde DOGE ve Elon Musk'ın kripto para birimi konusundaki duruşu hakkında konuştu.

vitalik buterin
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vitalik Buterin, DOGE ölçeklenebilirliği hakkında konuşuyor.

DOGE ile ilgili ölçeklenebilirlik sorusu üzerine konuşan Buterin, Musk’ın DOGE için istediği ölçeklenebilirlik türünün merkezileşmeye yol açabileceğini ve böylece blok zinciri teknolojisinin ademi merkeziyetçi özelliğine karşı çıkacağını vurguladı. 

Röportaj sunucusu, Buterin’in bir blog yazısına atıfta bulunarak, Musk’ın açıklamasına karşı teknik faktörlere dayanmanın imkansız olduğunu belirtti. Görüşmeyi yapan kişi, Buterin’e Dogecoin’in “dünyadaki birincil kripto para birimlerinden biri olmasını” engelleyen teknik engeller hakkında sorular sormak için daha da ileri gitti.

Buna karşılık, Ethereum kurucu ortağı, DOGE’den korkmadığını söyledi. Aynı adı taşıyan gerçek köpeğe – DOGE’ye atıfta bulunarak, DOGE’yi sevdiğini ekledi. Buterin’e göre, Dogecoin yıllık DevCon konferanslarında ödeme için kullanılıyor. Ethereum’un Dogecoin’e karşı olmadığına inandığını belirtti. Buterin, DOGE’ye olan aşkını ilan etti ve elinde “bir avuç” madeni para olduğunu açıkladı. 

bitcoin reakt elon musk coinotag

Elon Musk’ın kripto para birimleri üzerindeki etkisi

Ayrıca sunucu, Musk’ın kripto para birimlerinin gelişimini nasıl etkileyebileceğinden bahsetti. Özellikle, Tesla CEO’su zaman içinde belirli kripto para birimlerinin kazançlarını ve kayıplarını körükledi. En son Bitcoin düşüşü, Musk’ın BTC enerji tüketimi hakkındaki eleştirici yorumuna bağlı. 

Ayrıca Buterin, güvenli bir DOGE to Ethereum köprüsüne sahip olmanın “harika” olacağını söyledi. Görüşmeyi yapan kişi, DOGE’ye geçmeden önce Musk’ın Bitcoin’e olan ilgisine de değindi. Musk, bir zamanlar Bitcoin hashtag’ini Twitter Bio’suna ekleyen bir Bitcoin savunucusuydu. Şubat ayında Tesla, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı bir dosyada, şirketinin 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıkladı. Otomobil üreticisi ayrıca Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başladı fakat Elon Musk’ın açıklamasıyla bu da durduruldu.

Sunucu ayrıca Buterin’e SpaceX’in ETH’yi kripto alanına giriş yapmayı düşünebileceğini düşünüp düşünmediğini sordu. Buterin, Tesla ve SpaceX’in bir ara ETH’yi düşünmesi gerekebileceği konusunda iyimser.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!