Diğer
  Ana SayfaHaberUzun Vadeli Bitcoin Yatırımcıları, BTC Fiyat Düşüşünden Etkilenmedi!

  Uzun Vadeli Bitcoin Yatırımcıları, BTC Fiyat Düşüşünden Etkilenmedi!

  -

  • Bitcoin fiyatı 28 bin doların üzerinde tutunmayı başardı.
  • Bitcoin HODLer sayısı artmaya devam ediyor.

  Bitcoin’de aşağı yönlü hareketler görülse de, uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları bunlardan etkilenmemekte ısrarcı.

  Uzun Vadeli Yatırımcılar Düşüşlerden Etkilenmiyor!

  Bitcoin (BTC) (23)

  Verilere göre yatırımcılar, uzun vadeli sahipler arasında ana dinamik olmaya devam ediyor. “Uzun vadeli sahip” (LTH) grubu, en az 155 gün öncesinden beri kripto paralarını elinde tutan tüm yatırımcıları içeren bir Bitcoin kohortu.

  “Supple Last Active Age Bands” adlı bir gösterge, şu anda piyasadaki her bir “yaş bandının” sahip olduğu toplam arz miktarını kırabilir. Kripto paralar, blok zincirinde uykuda kaldıkları toplam süreye göre bu yaş gruplarına ayrılır.

  Bu metriği kullanarak, yalnızca genel olarak LTH’lerin arzı izlenmez, aynı zamanda bu grubun farklı segmentlerinin davranışları da incelenebilir.

  Mevcut tartışma bağlamında, LTH’lerin ilgili bölümleri en az bir yıldan beri madeni para taşıyanlardır. Daha spesifik olmak gerekirse, burada dikkate alınan yaş grupları 1+ yaş, 2+ yaş, 3+ yaş, 4+ yaş ve 5+ yaş gruplarıdır.

  İşte kripto para biriminin tüm tarihi boyunca bu LTH’lerin arzındaki eğilimi gösteren bir grafik:

  bitcoin-aktif-arz

  Bitcoin Uzun Vadeli Tutucu Arzı

  Buradaki yaş gruplarının üst sınırları olmadığına dikkat edin. Bu, genç grupların kendilerinden büyük yaş gruplarının malzemelerini de kapsadığı anlamına gelir. Örneğin 1+ yaş grubu en genç grup olduğu için diğer tüm grupların birleşik verilerini içermektedir.

  Şimdi, yukarıdaki grafikte tüm bu Bitcoin yaş gruplarının son aylarda yükseldiği görülüyor, bu da piyasadaki yatırımcıların kripto paraları bu aralıklara kadar olgunlaştıracak kadar uzun süre tuttuklarını gösteriyor.

  BTC son zamanlarda oldukça yüksek bir oynaklık yaşadı ancak bu yatırımcılar hala arzlarında önemli bir değişiklik göstermedi.

  Şu anda, 1+ yıl kohortunun arzı, çok önemli bir rakam olan tüm dolaşımdaki BTC arzının %67,5’ini oluşturuyor. Daha önce açıklandığı gibi, arzları kendilerine daha yüksek olan gruptan daha büyük olamayacağından, yüzdeler doğal olarak her bir sonraki grupla birlikte düşer.

  Genel olarak, bir yatırımcı kripto paralarını ne kadar uzun süre elinde tutarsa, herhangi bir noktada satma olasılığı o kadar azalır. Bunun nedeni kısmen, kripto paralar ne kadar eskiyse, kalıcı olarak kaybolma olasılıklarının o kadar yüksek olmasıdır (çünkü cüzdanlarının anahtarlarına artık erişilemez).

  Grafikten, daha büyük yaş gruplarının kendilerinden daha genç gruplara göre genel olarak daha az dalgalanma gözlemlediği görülmektedir. Bu ilginç eğilim, yukarıda bahsedilen istatistiksel gerçeğin iş başında olduğunu gösteriyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler