Pazar, Nisan 18, 2021

USDTRY için teknik beklentiler ve FED etkileri 17092020

İçerisinde bulunduğumuz haftaya Moody’s’in sürpriz not indirimi ile başlayan USDTRY paritesi kademeli yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştiriyor. Bu hareketlenmeler ile birlikte tarihi zirveleri test eden paritede piyasalar dün FED’in kararını takip etti. Beklentilere paralel olarak alınan faiz değiştirmeme kararı ve basın toplantısı ardından paritede volatilite bir miktar arttı. Genel olarak baktığımızda Doğu Akdeniz’de gerçekleşen ve başta Yunanistan ile çeşitli Avrupa ülkeleri ile gerilimlerin artmasına neden olan jeopolitik gelişmeler TL varlıkları üzerinde zaman zaman baskıların oluşmasına neden oluyor.

Diğer yandan geçtiğimiz haftaların aksine içerisinde bulunduğumuz hafta doların küresel bazda toparlanma hareketleri USDTRY paritesindeki yukarı yönlü hareketlenmeleri destekliyor. Bir başka gündem ise koronavirüs pandemisi. Küresel bazda pandemide vaka sayılarında yaşanan artış gelişmekte olan ülke para birimleri üzerinde baskı oluşturuyor.

USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 7.51301 seviyesi direnç noktası olarak; 7.50018 – 7.47486 – 7.43604 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

USD
TRY
EUR

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺24.60
THYAO.IS₺11.65
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.18
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺15.21