USDTRY Paritesi gelişen ülke kurlarındaki karışıklık ve dolar endeksinin düşüşüyle işte bu seviyeleri hedefliyor!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Cuma günü gelişmekte olan ülke para birimlerinde karışık bir seyir izlenirken, Türk lirasının orta sıralarda yer aldığı görüldü. Haftanın son işlem gününde 7,46 seviyesi üzerini test eden USDTRY paritesi günü yatay bir seyirle tamamladı. AOFM Cuma günü %10,14 seviyesinde oluşurken, Türkiye 5 yıllık CDS primi 516 baz puana yükseldi.

Gelişen ülke kurlarındaki karışık seyrin bu sabah saatleri itibarıyla devam ettiğini görmekteyiz. USDTRY paritesi 7,43 seviyesinin hemen üzerinde hareket ederken, Cuma günü 93,20 seviyesi üzerini test eden dolar endeksi ise 92,90 seviyesinden işlem görüyor. Kısa vadeli teknik göstergeler kurda bugün içerisinde 7,35 – 7,45 bandında bir hareket görülebileceğinin sinyalini veriyor.

Bugünün veri takvimine baktığımızda yurt içinde Hazine Ağustos Nakit Bütçe verileri açıklanacak. Yurt dışında ise Almanya Temmuz ayı Sanayi Üretimi verileri ve Euro Bölgesi Eylül ayı Sentix Yatırımcı Güven Endeksi verisi takip edilecek. Bugün ABD’de resmî tatil nedeniyle piyasalar kapalı olacak.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster