Diğer
  Ana SayfaHaberÜnlü Yazar Kiyosaki, ABD'nin İflas Ettiğine İnanıyor ve Bitcoin'i Tavsiye Ediyor

  Ünlü Yazar Kiyosaki, ABD’nin İflas Ettiğine İnanıyor ve Bitcoin’i Tavsiye Ediyor

  -

  • Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Kiyosaki, ABD ekonomisinin bir “kabuki tiyatrosuna” benzediğine inanıyor.
  • Kiyosaki’nin Bitcoin’e verdiği destek, yıllardır kripto para birimini savunduğu için ana akım bakış açılarıyla uyumludur.
  • ABD dolarının düşüş yaşamasıyla Kiyosaki’nin iddiaları inandırıcılık kazanıyor.

  Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, ABD için çarpıcı iddialarda bulundu ve Bitcoin’i işaret etti.

  “Zengin Baba Yoksul Baba” Yazarı Kiyosaki’nin Yatırım Perspektifi

  Bitcoin (BTC)

  Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Kiyosaki, ABD ekonomisinin Japon dans ve drama biçimini kullanan bir “kabuki tiyatrosuna” benzediğine inanıyor ve ülkenin fiilen iflas ettiğini öne sürüyor. 250 trilyon doları aşan endişe verici, finanse edilmemiş Sosyal Güvenlik taahhütlerinin altını çiziyor ve finans piyasasındaki binlerce trilyon doları bulan “türev varlıkların” şaşırtıcı değerini vurguluyor.

  Bu endişelerin ışığında Kiyosaki, potansiyel bir finansal çöküşe karşı bir koruma olarak, genellikle “dijital altın” olarak anılan altın, gümüş ve Bitcoin’i içerecek şekilde yatırım çeşitlendirmeyi öneriyor.

  Kiyosaki’nin Bitcoin’e verdiği destek, yıllardır kripto para birimini savunduğu için ana akım bakış açılarıyla uyumludur. 2020’de COVID-19 salgını vurduğunda ve ABD hükümeti ekonomiye trilyonlarca dolar enjekte ettiğinde, Kiyosaki yeni yaratılan parayı eleştirdi ve esasen yoktan üretildiği için sahte olarak nitelendirdi.

  ABD dolarının düşüş yaşamasıyla Kiyosaki’nin iddiaları inandırıcılık kazanıyor. Başlangıçta, Bitcoin’in 2025 yılına kadar 500.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etti ancak daha sonra tahminini daha ihtiyatlı bir tahmin olan 100.000 dolara ayarladı ve bu rakamı birçok yatırımcı hala makul buluyor.

  Bitcoin’in Performansı

  Geçen hafta, Bitcoin fiyatı Salı günü 27.412 dolardan 26.077 dolara düşerek yaklaşık %4,87’lik bir kaybı temsil eden istikrarlı bir düşüşe tanık oldu. Ancak, kripto para birimi o zamandan beri kısmi bir toparlanma yaşadı ve şu anda 26.228 dolardan işlem görüyor. Louis Federal Rezerv Bankası başkanı James Bullard’ın geçtiğimiz günlerde Federal Rezerv tarafından 2018’de 25 baz puanlık iki faiz artırımı beklentisini dile getirdiğini belirtmekte fayda var.

  Ünlü emtia trader’ı Peter Brandt geçtiğimiz günlerde bir grafikte gözlemlenen bayrak modeline dayanarak Bitcoin için karamsar bir tahminde bulundu ve bu, kripto para biriminin devam eden ayı piyasasında mücadele etmeye devam edebileceğini gösteriyor. Bu karışık tahminlere rağmen, Robert Kiyosaki’nin Bitcoin hakkındaki görüşleri geçerli ve etkili olmaya devam ediyor. Bu çalkantılı zamanlarda, piyasa oynaklığına dayanabilecek ve istikrar sağlayabilecek varlıkları dikkate almak önemlidir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler