Ünlü Finans Yazarı, Bitcoin Fiyatı için Devasa Bir Tahminde Bulundu!

  • Ünlü finans yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin fiyatının yakında 100.000 dolara ulaşabileceğini ve 1 milyon dolara kadar yükselebileceğini savundu.
  • Kiyosaki, altın ve gümüşle ilgili tahminlerini paylaştı, bunları “TANRI’nın parası” olarak nitelendirdi. Finans eğitimcisine göre, dünya ekonomisi çökerse altın ve gümüş sırasıyla 75.000 dolar ve 60.000 dolara ulaşabilir.
  • Bu yılın başlarında, Kiyosaki Bitcoin hakkında benzer bir iddiada bulunmuş, 2025 yılına kadar her bir Bitcoin için 500.000 dolarlık bir fiyat öngörmüştü.

Ünlü Finans Yazarına göre, ABD Dolarındaki çöküş tehlikesi gittikçe büyüyor ve bundan kurtulmak için yatırımcılara tavsiyelerde bulundu.

Kiyosaki’den Bitcoin için Cesur Fiyat Tahmini

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, 2008 finansal krizine alternatif olarak hükümet kontrolündeki paraya karşı Bitcoin’i oluşturdu. O zamandan beri Bitcoin, kripto endüstrisini öncülük etmiş ve birçok yatırımcı tarafından dijital altın olarak adlandırılmıştır. Şimdi ise ünlü finans yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin fiyatının yakında 100.000 dolara ulaşabileceğini ve 1 milyon dolara kadar yükselebileceğini savundu.

En çok satan kitabı ‘Zengin Baba Yoksul Baba’ ile tanınan Robert Kiyosaki, Bitcoin fiyatı hakkında çok iyimser tahminlerde bulunma eğilimindedir. Sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) üzerinde yaptığı son bir paylaşımda Kiyosaki, Bitcoin’in yakında 100.000 dolara ulaşacağını söyledi ve bunu “halkın altını” olarak adlandırdı. Ancak bir hisse senedi ve tahvil piyasası çöküşü Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşmasına neden olabilir.

Kiyosaki ayrıca altın ve gümüşle ilgili tahminlerini paylaştı, bunları “TANRI’nın parası” olarak nitelendirdi. Finans eğitimcisine göre, dünya ekonomisi çökerse altın ve gümüş sırasıyla 75.000 dolar ve 60.000 dolara ulaşabilir. Kiyosaki şunları söyledi;

“BITCOIN 100 bin dolara yükselecek. Yıllardır altın ve gümüş TANRI’nın parası dedim. Kötü haber; Eğer hisse senedi ve tahvil piyasası çökerse altın ve gümüş yükselecek. Daha kötü haber; dünya ekonomisi çökerse Bitcoin 1 milyon dolar, Altın 75 bin dolar, Gümüş 60 bin dolara yükselecek. Dolar sahipleri zor durumda. BORÇ çok yüksek.”

Kiyosaki, ekonomi çökerse, devlet tarafından çıkarılan para birimlerinin değerinin büyük ölçüde düşeceğini açıkladı. İnsanlar itibari paraya olan inancını yitirdikçe, birçoğu alternatif bir değer deposu olarak Bitcoin’e ve değerli metallere yönelecektir. Sınırlı Bitcoin arzıyla birleşen artan talep, fiyatın fırlamasına neden olur.

Bu yılın başlarında, Kiyosaki Bitcoin hakkında benzer bir iddiada bulunmuş, 2025 yılına kadar her bir Bitcoin için 500.000 dolarlık bir fiyat öngörmüştü. Finans sektöründeki diğer önemli isimlerden biri olan Michael Saylor da yakın gelecekte BTC için 1 milyon dolarlık benzer bir fiyat öngörüsünde bulunmuştu.

1 Milyon Dolarlık Bitcoin Fiyat Tahmininin Temeli Nedir?

Kiyosaki’nin son dönemdeki Amerikan doları hakkındaki tahminleri, özellikle BRICS ittifakının gündeme gelmesinin ardından geldi. BRICS, Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’nın gelişen ekonomileri arasındaki bir ittifaktır ve Amerikan dolarındaki işlemlerin azaltılması ve yerel para birimlerinde ticaret ve ödeme yapılmasının desteklenmesi amacıyla kurulmuştur.

Sonuç olarak, finans sektöründeki birçok isim, Suudi Arabistan ve muhtemelen Meksika ve Japonya’nın da onlara katılmasıyla birlikte, bunu BRICS ülkelerindeki ticaretleri dolardan arındırma planı olarak gördü. Raporlar ayrıca BRICS ittifakının küresel ticareti halletmek için altınla desteklenen yeni bir para birimi yaratmaya çalıştığı yönünde.

Kiyosaki’ye göre, günlük yatırımcılar için tek kurtuluş; gerçek altın, gümüş ve Bitcoin’e yatırım yapmaktır. Kiyosaki tweet’inde “TANRI’nın parası” olarak nitelendirdiği altın, gümüş ve Bitcoin’e geçmelerini tavsiye etti.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version