Diğer

  Ünlü Ekonomist Bitcoin’i Yolsuzluk ile Suçladı!

  Ünlü ekonomist Steve Hanke Bitcoin karşıtı söylemlerine bir yenisini daha ekledi. Bitcoin’i “Yolsuzluk ile ilişkili” olarak değerlendirdi.

  Kabul Etmeyi Planlayan Ülkeleri Eleştirdi!

  Johns Hopkins Üniversitesinde ekonomist olarak çalışan Steve Hanke yozlaşmış Latin Amerika ülkelerinin Bitcoin’i benimsemeye istekli olduklarını belirtti. Twitter hesabından Bitcoin’i eleştiren Hanke daha önce de Bitcoin karşıtı açıklamalarda bulunmuştu. Bitcoin destekçileri Hanke’in yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Ünlü ekonomist Bitcoin’i kabul eden devletlerin hamlelerinin ardında suç unsurları olduğunu söyledi.

  Kararları “Aptalca” Bulduğunu Söyledi!

  Hanke 2013 yılından beri Bitcoin’i Hollanda da yaşanan lale çılgınlığına benzettiğini söyledi. El Salvador’un Bitcoini kabul etme kararına en sert tepki verenlerden biri oldu. Yakın tarihler de verdiği bir röportaj da kararı “Aptalca” olarak adlandırdı. Ekonomist Bitcoin’in kolay ve ucuz bir şekilde ABD dolarına dönüştürülemeyeceğini savunuyor. Genel olarak kripto paraların en büyük sorununun ucuz ve hızlı şekilde kullanılabilen yasal bir paraya dönüştürülemeyeceğinin olduğunu düşünen Hanke, Bitcoin karşıtlığını her seferin de dile getiriyor.

  Yolsuzluk İçin Büyük Bir Cennet!

  Ekonomist Steve Hanke

  El Salvador’un Bitcoin kararlarına karşı söylemler de bulunurken “El Salvador’un Bitcoin Yasası, trader’ların para birimi seçme özgürlüğünü ortadan kaldırıyor. 7. maddenin uygulanması sorunlu olacak. El Salvador’da Bitcoin polis gücü yok ve her ticari işlemi denetleyemeyecek. Sonuçta yolsuzluk için büyük bir cennet” ifadelerin de bulundu. Ünlü ekonomistin bahsettiği 7.madde ise “Her ekonomik ajan, kendisine bir mal veya hizmet alan kişi tarafından teklif edildiğinde bitcoin’i ödeme olarak kabul etmelidir.” şeklindedir. Ancak devlet başkanı halkına istemedikleri takdirde kimsenin Bitcoin almak zorunda olmadığını söyledi. Bunun yanı sıra Bitcoin’i kabul edecek teknolojiye sahip olmayanların maddeden muaf tutulacağına dair de bir ek mevcut. Hanke ise bu maddeyi eleştirdi ve El Salvador’un potansiyel olarak bir ekonomik çöküş yaşayacağını söyledi. Ülkenin parasız kalma riski olduğunu da ekledi.

  Bitcoin İçin Olumlu Bakan Diğer Ülkeler!

  Steve Hanke Twitter Paylaşımı

  El Salvador’un ardından Paraguay, Meksika, Panama, Arjantin ve Brezilya yetkilileri Bitcoin için olumlu düşüncelerinin olduğunu belirtti. Ülkelerin yetkilileri El Salvador’un kararını destekler nitelikte açıklamalar yaptı. Birçok kişi diğer devletlerin de Bitcoin’i zaman içerisinde kabul edeceğini düşünüyor.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Polygon (MATIC) Haftalık Alım Sinyalini Tetikledi: Yatırımcılar İçin Harekete Geçme Zamanı mı?

  Polygon (MATIC) zincir üstü metriklere göre güçlü yükseliş sinyalleri gösteriyor. Ancak, potansiyel satış baskısı konusunda endişeler var. Kripto analisti Ali Martinez, TD...

  Ethereum (ETH) ETF’leri Temmuz’da Piyasaya Sürülecek: Uzman Görüşleri ve Piyasa Etkisi

  Analiste göre ETH ETF'lerinin S-1'ler için nihai onayı 2-3 ay içinde gerçekleşebilir. Eğer öyle olursa,...

  Mt. Gox CEO Karpelès, Bitcoin (BTC) Transferleri Sırasında İstikrarı Güvence Altına Alıyor: ‘Her Şey Yolunda’.

  Kripto dünyası, Mt. Gox CEO'su Mark Karpelès'in son Bitcoin transferlerinin ardından paydaşlara “her şey yolunda” diyerek güvence vermesiyle...