Perşembe, Aralık 3, 2020

Ünlü CEO, portföyünün yüzde 50’sini işte bu 3 nedenden dolayı Bitcoin’e taşıdı

2020’de Bitcoin, enflasyona karşı bir koruma olarak daha çok tercih edildi. Bu yıl, büyük şirketler ABD dolarının risklerine karşı rezerv varlık olarak kripto para satın almaya başladı. Bitcoin artık geleneksel finans dünyasından saygın isimlere hitap ediyor. Örneğin geçtiğimiz aylarda ünlü makro yatırımcı ve hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, Bitcoin satın aldığını açıkladı ve kripto para birimi hakkında övgüde bulundu.

Merkez bankaları para arzını hızla artırmaya devam ettikçe işler Bitcoin’in lehine değişiyor gibi görünüyor. Bitcoin’e yatırım yapanlar konumlarını yükseltiyor. Bunlardan biri, kripto para birimi hizmetleri sağlayan teknoloji şirketi Abra’nın CEO’su Bill Barhydt. Barhydt, Twitter’da yaptığı açıklamada, yatırım portföyünün yüzde 50’sini Bitcoin’e taşıdığını söyledi. “Birkaç hafta önce sahip olduğum Bitcoin miktarını önemli ölçüde artırdım ve Bitcoin şu anda yatırım portföyümün yüzde 50’sini oluşturuyor. Neden? Bitcoin’in şu anda dünyadaki en iyi yatırım fırsatı olduğuna inanıyorum. Bugün bunun doğru olduğuna inanmamın üç nedeni var ve bunlar teknikler, temeller ve piyasa duyarlılığı.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin’de iyimser olmak için 3 neden

Barhydt, Bitcoin’in ademi merkeziyetçiliğinin ve sabit arzının temeller söz konusu olduğunda her zamankinden daha belirgin hale geldiğini vurguladı. CEO, Bitcoin’de daha iyi gizlilik özelliklerinin de yolda olduğunu belirtti. Önde gelen kripto para biriminin bir önceki boğa koşusundan önce görülen modelin ortasında olduğunu, fiyatın kısa ve uzun vadede yukarı yönlü bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çekti.

Piyasa duyarlılığı söz konusu olduğunda, Barhydt, bireysel yatırımcının bu aşamada Bitcoin’e olan ilgisinin nispeten düşük olması nedeniyle satın almak için iyi bir zamanda olduğumuzu düşünüyor. Bu noktada Google arama istatistiklerini kullanan CEO, insanların ilgisinin en altta olduğuna dikkat çekiyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺42.24
  THYAO.IS₺12.19
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.69
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.83