Ünlü Analistten Bitcoin Tahmini: Boğa Koşusu Doğrulandı mı?

  • Elon Musk liderliğindeki SpaceX’in Bitcoin varlıklarını satma haberi üzerine sert bir düşüş yaşadıktan sonra, BTC fiyatı şu anda olumlu bir yükseliş eğiliminde.
  • Popüler analist CrediBULL Crypto daha önce BTC fiyatının, kripto para biriminin boğa dönüşünü almadan önce ayılar için iyi bir pozisyon olacağını belirttiği 27.000 dolar aralığı olacağını söylemişti.
  • ABD Fed Başkanı Jerome Powell’ın FOMC sonrası basın toplantısında yumuşak sinyallerin herhangi bir işareti, finans piyasalarından kripto piyasasına olası bir boğa etkisi anlamına gelebilir.

Bitcoin’deki yükseliş hareketinin ardından yatırımcılar boğa koşusunun başlayıp başlamadığını merak ediyor; Boğa koşusu için bu seviye gerekiyor!

Bitcoin’in Boğa Koşusu Başladı mı?

Sadece bir ay kadar bir süre önce Elon Musk liderliğindeki SpaceX’in Bitcoin varlıklarını satma haberi üzerine sert bir düşüş yaşadıktan sonra, BTC fiyatı şu anda olumlu bir yükseliş eğiliminde. Ancak daha büyük soru, yukarı yönlü momentumun yakın vadede sürdürülebilir olup olmadığıdır.

Çarşamba günü, 20 Eylül’de Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) bir faiz artırımı duraklama kararı vermesi bekleniyor ve bu olasılık finans piyasalarında ve dolayısıyla kripto ekosistemde bazı iyimserlikleri harekete geçirebilir.

Popüler analist CrediBULL Crypto daha önce BTC fiyatının, kripto para biriminin boğa dönüşünü almadan önce ayılar için iyi bir pozisyon olacağını belirttiği 27.000 dolar aralığı olacağını söylemişti. Buna göre BTC fiyatı, 27.200 dolar civarında istikrarlı görünüyordu. Bu nedenle CrediBULL, kripto para biriminin mevcut bölgenin 500 dolar üzerine çıkması durumunda boğa koşusunun başlayacağını tahmin ediyor ve “500 dolar daha yüksek ve tüm ayı argümanları geçersiz” dedi.

Bu nedenle BTC 27.800 dolar seviyesini aşarsa, 25.000 dolara geri düşme olasılığı daha az olur, dedi ve ekledi: “28.000 doları kırmadıkça, 25.000 doların orta-altına bir yolculuk hala mümkün. Eğer başarırsak, bu çok daha az olasılık taşır.”

Yüksek Açık Pozisyon

FOMC faiz kararı öncesinde tam zamanında yükselen Bitcoin açık pozisyonları, fiyat hareketini ikiye katlıyor. Açık pozisyon, türev borsalarda var olan açık pozisyonların hacmini ifade eder.

Ayrıca, ABD Fed Başkanı Jerome Powell’ın FOMC sonrası basın toplantısında yumuşak sinyallerin herhangi bir işareti, finans piyasalarından kripto piyasasına olası bir boğa etkisi anlamına gelebilir. Ancak Powell’ın konuşması sıkılaştırıcı para politikasının devam ettiğini gösterirse, piyasaların FOMC kararına fazla tepki vermemesi muhtemeldir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version