Ünlü Analiste Göre, Bitcoin’de Önemli Bir Alım Sinyali Ortaya Çıktı!

  • Ali, $25,300’ün altına bir düşüşün sinyalin ilgisizliğini ortadan kaldıracağını ve boğa senaryosunu etkisiz hale getireceğini düşünüyor.
  • Perşembe günü Bitcoin, dar bir aralıktan çıkarak %2,7 kazandı. Günlük grafikte bir alım sinyalinin karakteristiği olan boğa bir mum oluşturdu.
  • Bitcoin, 2 haftalık bir fiyat çöküşünden kurtulmaya çalıştığında 29 Ağustos’ta neredeyse %8 kazandı. Kurtarma, $28,142’de durdu ve fiyat günü $27,726 ile kapattı.

Ünlü bir analiste göre, Bitcoin’in 28 bin dolar seviyesine ulaşması için belirlenen kritik direnç seviyesini kırması gerekiyor; Kıramazsa ne olacak?

Bitcoin için Alım Zamanı mı Geliyor?

Bitcoin grafiğinde bir alım sinyali ortaya çıktı, bu, kripto piyasasının tanınmış teknik analisti Ali tarafından belirtildi. Ali, TD Sıralı göstergesinin Bitcoin 3 günlük grafiğinde bir alım sinyali sunduğunu gözlemledi.

Sinyali analiz ederken Ali, Bitcoin’in $26,800’ün üzerinde sürdürülen bir kapanışın, Bitcoin’in $28,000’e doğru yükselmesini sağlayacağını belirtti. Ancak, Ali, $25,300’ün altına bir düşüşün sinyalin ilgisizliğini ortadan kaldıracağını ve boğa senaryosunu etkisiz hale getireceğini düşünüyor.

Perşembe günü Bitcoin, dar bir aralıktan çıkarak %2,7 kazandı. Günlük grafikte bir alım sinyalinin karakteristiği olan boğa bir mum oluşturdu. Ancak, son birkaç haftanın gelişmeleri, bir yükseliş trendini onaylamadan önce Bitcoin’den sürekli boğa davranışı talep ediyor.

26.800 dolar seviyesi BTC için kritik

Bitcoin, Perşembe günü bir direnç kümesini kırdı; ancak Ali tarafından belirtilen gibi, $26,804 önemli bir direnç olarak işaretleniyor. Bitcoin, 23 Ağustos’ta bir günlük grafikteki klasik bir ters dönüş mumuyla başlatılan önemli bir yükselişi durdurduğunda bu direnci belirledi. Sonuç olarak, ters dönüş mumu bir ayı reddini işaretledi ve TradingView verilerine göre $25,346’da bir destek oluşturdu.

Bitcoin’in son fiyat hareketleri, Ali’nin potansiyel çıkışlar için belirlediği kısa vadeli hedeflerinin, Ağustos ayında Bitcoin’i temsil eden $28,000 fiyat bölgesiyle uyumlu olduğunu doğruladı.

Bitcoin, 2 haftalık bir fiyat çöküşünden kurtulmaya çalıştığında 29 Ağustos’ta neredeyse %8 kazandı. Kurtarma, $28,142’de durdu ve fiyat günü $27,726 ile kapattı. Bitcoin, son reddedilmeden bu yana düşüş eğilimini sürdürüyor ancak Ali’nin tahminleri, amiral gemisi kripto paranın yukarı yönlü bir çıkış yapması halinde doğru çıkabilir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version