Ünlü Analist Açıkladı: “Bitcoin İçin Dip 28K!”

Bitcoin ve Diğer Kripto Paralara Kurumsalların İlgisi Artıyor!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin artık hayatımızın olmazsa olmazı. Her gün her saat ona bakmadan duramıyoruz. Piyasa hakimiyetinin bu kadar yüksek olmasından sebep, Bitcoin piyasa için genel bir analiz yaparken bizlere bir kılavuz olma görevi görüyor. Bugün ki Özel yazımızda Ünlü Analist grup TradingShot’ın yaptığı Bitcoin analizi hakkında konuşup, anlamaya çalışacağız ve bizlere yatırım hayatımızdaki bakış açımız için neler katacak bunları görmeye çalışacağız.

Bitcoin için Herkesten Farklı Bir Bakış Açısına Sahip

Bitcoin
Bitcoin

Bitcoin için yaptığı analizinde Ekim 2010’dan bugüne kadar ki Bitcoin’in en düşük seviyelerini inceleme altına alan TradingShot, her Bitcoin döngüsündeki en dip seviyesinin, bir önceki yılın en düşük seviyesinden daha düşük olduğunu gösteren verileri ortaya sunuyor. Bu sebepten ötürü Bitcoin’deki dip seviyeleri ATH’dan daha yoğun istekle takip ettiğini belirten TradingShot, sözlerine şu şekilde devam ediyor. 2015 yılı hariç, her yılın en düşük seviyesi genellikle bir önceki yıldan yüksek oldu ve bu neredeyse başlangıçtan itibaren bu şekilde giden bir parabolik eğilim olduğunu gösteriyor. Mayıs ayındaki piyasanın kusmasından bu yana en çok konuşulan şey piyasanın Ayı’ya girip girmediği veya Boğa döngüsünün parabolik doğrultusu içerisindeki bir düzeltme olup olmadığı.

bitcoin
Kılavuz Olarak Kullanacağımız Grafik

Bunu öğrenmenin en başarılı ve kolay yolunun yıllık düşüşler (yeşil oklar) olduğunu vurgulayan TradingShot, daha iyi bir görüntüleme sağlayabilmek için 1 haftalık zaman grafiği kullandığını belirtti.

2021 yılı hariç hesaplanan analizde öne çıkan ilk istatistik sonuç olarak Ocak aylarında diğer aylardan daha fazla olarak, toplamda 5 yıllık dip yakaladığımızı gösteren grafik;

  • Ocak => 5 (2021 hariç)
  • Aralık => 2
  • Mart => 1
  • Ağustos => 1
  • Şubat => 1
  • Ekim => 1

Ayları için bu şekilde sonuçlar vermiş durumda.

2020 senesi için konuşan ünlü analist Mart ayındaki COVID-19 çöküşü hiç yaşanmamış olsaydı, Bitcoin’in 2020 Ocak ayında bir dip yapmış olabileceğininde altını çizmek istiyor. Eğer TradingShot Analizlerinde haklıysa Bitcoin için yeni dip seviyesi 28.800 dolar olarak belirlenmiş olabilir.

İşi daha da ilginç yapan, eğer ki 1 haftalık Bitcoin/USD grafiğimize RSİ eklersek işler daha da ilginçleşiyor. Görüldüğü üzere herhangi bir Ocak Ayında RSİ 60.00 üzerindeyken, 6 denemenin 4’ü yıllık dip olarak karşımıza çıkıyor. Covid normal bir olay olmadığı için grafikten 2020 yılını çıkaran ünlü analist sözlerine şu şekilde devam ediyor. Yıllık dip olmayan Ocak aylarının Döngüsel tepeleri (Kırmızı Oklar), o aydan hemen önceki ay olarak sayılabilir. Bu yıl BTCUSD Ocak ayından sonra bir tepe veya döngüsel zirve yaptı. Tümü devam eden tepeler (mavi oklar) yayınladığından, Ocak ayındaki yıllık düşük olasılığı ile tutarlı gözükmektedir.

Sen Bitcoin’in Geleceği hakkında ne düşünüyorsun? Fikrini bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz! Eğer yorum yapmak istemiyorsan aşağıdaki simgelerden HODL yaptığın coini destekleyebilirsin!

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook