Uniswap (UNI) Destekten Tepki Almayı Başardı!

Uzun süredir düşüş trendinde işlem görmesine rağmen önemli destek seviyesinden tepki almayı başaran UNI için diğer destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
UniSwap Fiyat Analizi!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

UNI Günlük Grafik Yorumu

UNI-05.13-1

Sizler için bu yazımda, DeFi sektörünün amiral gemisi olan Uniswap’ın yönetişim varlığı olan UNI analizi yapacağım. Uzun süredir düşüş yaşamasına rağmen son yaşanan çöküş sonrasında büyük bir tepki aldı.

Trendin desteğinden aşağı sarkmasına rağmen mum kapanışını desteğin üzerinde yapmayı başardığını görüyoruz. Bıraktığı tasfiye iğnesinden şu ana yaklaşık yüzde 40 kazandırdı.

Yükselişin devam etmesi durumunda ilk olarak eski desteği direnç olarak doğruladığı 8,1 dolara kadar ulaşacağını düşünüyorum. Devamında ise 13 dolardaki direnci ile karşı karşıya kalma ihtimali var.

  • Günlük grafikte MA200’ün çok altında işlem gördüğü için yükseliş trendine geçmesi hem zaman alacaktır hem zor olacaktır.
  • Parabolik SAR göstergesine baktığımızda düşüş trendinin kendini koruduğunu görüyoruz. Bu göstergeye göre yükseliş trendine geçebilmesi için yüzde 42 yükselmesi gerekmekte.
  • Aşırı satım bölgesinden bugün kaydettiği mum sayesinde kurtuldu. RSI şu anda 30’un üzerinde olduğu için yükseliş senaryosunda önünde geniş bir alanın olduğunu söyleyebilirim.
Destek Seviyeleri 3,79 2,9
Direnç Seviyeleri 8,1 13

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

UNI-05.13-2

Bıraktığı tasfiye iğnesinden sonra iki direncini de aşmayı başardı. Yükselişin devam edebilmesi için 5,5 dolardaki seviyeyi aşması gerektiğini düşünüyorum. Ardından 6 dolar direnci ile karşı karşıya kalma ihtimali var.

Düşüş senaryosu gerçekleşirse 5 dolar seviyesindeki desteğini test edecek. Tutunamaması halinde 4,4 dolara ve hatta 3,7 dolara gerileyeceği fikrindeyim.

Destek Seviyeleri 5 4,4 3,7
Direnç Seviyeleri 5,5 6 6,75
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster