Twitter CEO’su Jack Dorsey’den Bitcoin (BTC) Müjdesi!

Twitter CEO'su Jack Dorsey, Twitter'dan, Bitcoin (BTC) varlıklarını daha güvende saklamayı kolaylaştıran cüzdan geliştireceklerini açıkladı.

jack dorsey
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) fiyatı Elon Musk’ın Twitter paylaşımı nedeniyle kötü zamanlar geçiriyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi, 40.000 dolar eşiklerini geçmeye çalışırken bir anda düşüşe geçti. Bunun sebebi Elon Musk’ın Bitcoin’e dair olumsuz içerikli Twitter paylaşımı yapmasıydı.

Bu noktada Twitter CEO’su Jack Dorsey’den kısa bir süre önce önemli açıklamalar geldi. Jack Dorsey, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Bitcoin için soğuk cüzdan oluşturacaklarını açıkladı.

Jack Dorsey tarafından kurulan bir şirket olan Square, soğuk cüzdan yapımını üstlenecek. CEO, yazılımından donanım tasarımına kadar soğuk cüzdanın tamamen açık bir şekilde oluşturalacağını söyledi. Ayrıca soğuk cüzdan, toplulukla işbirliği halinde üretilecek.

Dorsey Bitcoin’in herkes için olduğunu dile getirerek “Küresel pazara gözetimsiz bir çözüm getiren kapsayıcı bir ürün geliştirmek bizim için önemlidir.” dedi. Açıklamalarının devamında, özetle, verilerin ve varlıkların korunumu ile alakalı sözler sarf eden Dorsey, geliştirme için “…dinlemeye devam edeceğiz ve konuşmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Soğuk Cüzdan Nedir?

Soğuk cüzdan, Bitcoin ve diğer kripto paraları saklamak için kullanılan çevrimdışı cüzdandır. Bu sistem varlıklarınızı yetkisiz erişime, siber saldırılara ve internete bağlı sistemin duyarlı olduğu diğer güvenlik açıklarına karşı korur. Genelde uzun vadeli yatırımcılar, varlıklarını soğuk cüzdanlarda saklamayı tercih ediyor. Bunun nedeni ise varlıklarını güvenle saklamaktır.

Sıkça gördüğümüz borsalardan soğuk cüzdana transfer işlemlerinin artmasının, kripto parada beklenen yükseliş olarak yorumlanmasının nedeni budur – kripto paraları uzun vadede saklama.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 39,868.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. aliaydogan_avatar

    Elon Musk ı da banlasa daha büyük müjde olurdu fgjhfgjh

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!