Twitter Ceo’su Ethereum’a “Hayır” Diyor!

Twitter CEO'su Jack Dorsey

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Twitter Ceo’su Jack Dorsey Bitcoin hakkında birçok kez olumlu açıklamalarda bulunsa da Ethereum ile ilgili olumlu düşüncelere sahip değil.

Ethereum Yatırım Aracı Değil mi?

Bitcoin destekçisi olan ve bunu sık sık dile getiren Jack Dorsey altcoin yatırımlarını desteklemiyor gibi görünüyor. Twitter CEO’su Ethereum blok zincirinde 140 NFT yayınlamasına rağmen Ethereum’a yatırım yapmayacağı açıklamalarında bulundu. Bir twitter kullanıcı olan Packanimal, NFT haberlerinin ardından Dorsey’in Ethereum’a yatırım yapmasının “Sadece bir zaman meselesi” olduğunu söyledi. Twette yanıt veren CEO sadece “Hayır” cevabını verdi. Daha Öncesinde Ethereum ile ilgili bir soru Elon Musk’a sorulduğunda benzer şekilde “İlgilenmiyorum” şeklinde cevap vermişti. Kurumsal şirketlerin gözünün henüz tam olarak altcoinler de olmadığını, göz önünde daha çok Bitcoin bulunduğunu bu şekilde anlayabiliyoruz.

Ethereum Açıklamalarına Kripto Dünyasından Tepki!

Twitter CEO'su Jack Dorsey
Twitter CEO’su Jack Dorsey

Ethereum ile ilgili yaptığı basit ve iki harfli bu cevap özellikle de Ethereum yatırımcılarını oldukça kızdırmış gibi duruyor. Özellikle Ethereum tabanlı NFT kullanımına rağmen bunları söylemesi birçok kişi tarafından ironik bulundu. Geçtiğimiz zamanlarda ise Bitcoin dışında bir yatırım aracını bulunmadığını ve Ethereum’u desteklemediğini yine söylemişti. Kısaca bu Dorsey’in ilk Ethereum karşıtı açıklaması değil. Dorsey aynı zamanda kripto dostu dijital ödeme firması Square’nin kurucu ortağı ve CEO’su. Buna rağmen yalnızca Bitcoin’i kabul etmesi oldukça ilginç duruyor.

Ethereum Yok, Yalnızca Bitcoin!

Bitcoin Miami Konferansı
Bitcoin Miami Konferansı

Haziran ayının ilk haftasında yaptığı açıklamalarda bir blokchain teknoloji şirketi olan Blockstream ile Square’nin yenilenebilir enerji ile Bitcoin madenciliği yapılmasına yatırımda buluncağını söylemişti. Açıklamada “Yenilenebilir enerjinin kullanımı ve verimliliğini Bitcoin ekosisteminde artırmaya kararlıyız” ifadelerine yer vermişti. Haziran başında Bitcoin Miami konferansına katılmıştı. Microstrategy CEO’su Michael Saylor ile Bitcoin’i savunmuş ve karşı çıkanlara rağmen tüm güçleri ile Bitcoin’in yanında olacaklarını söylemişlerdi. Bu da her ne kadar Eteherum destekçisi olmasa da kripto paraların lideri Bitcoine ilgi duyulduğunun bir göstergesi. Bir çok analist ve ünlü yatırımcı ise Bitcoin’in popülerleşmesi ile Ethereum başta olmak üzere diğer kripto paraların da zaman içerisinde kabul görmesini bekliyor. Çünkü kripto paraların çok yeni ve gelişmeye açık bir teknoloji olduğu düşünülmekte.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster