Çarşamba, Ocak 27, 2021

Twitter Bitcoin Logosu Ekledi!

Twitter Bitcoin (BTC) logosunu ekledi – Kripto para topluluğunun en aktif olduğu platformlardan birisi olan Twitter, bu etkileşim karşısında önemli bir adım attı. Dün yapılan açıklamada Bitcoin (BTC) logosunun emoji olarak sosyal medya platformuna eklendiği belirtildi. Bitcoin yanlısı ve büyük ihtimalle yatırımcısı bir CEO’ya sahip olan Twitter’ın böyle bir adım atması ise birçok kişiyi şaşırtmadı.

Twitter Bitcoin

Twitter Bitcoin Logosunu Resmen Tanımladı!

Bitcoin’in Twitter üzerinde kendi logosuna kavuşması direkt olarak CEO Jack Dorsey tarafından da en alttaki tweet içerisinde görülebileceği şekilde duyuruldu. Diğer kripto para birimleri yerine sadece BTC’nin logosunun eklenmesi ise lider kripto para biriminin yerini bir kere daha tasdikledi. Bitcoin Cash’in liderlerinden Roger Ver duruma tepki gösterse de, BTC’nin bu durumu aslında beklenen bir gelişmeydi.

Facebook ’tan sonra dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter’ın Bitcoin’i bilmeyen kitlelere bu şekilde ulaşabilme ve tanıtım yapabilme imkanı sunması, kesinlikle büyük bir gelişme. İnsanlar Twitter Bitcoin logosunu gördükçe buna yönelik araştırmaları ve bilgileri onlar farkında olmadan bile artabilir.

BTC’nin geleneksel varlıklardan farklı olarak bilinirlik ve tanınma ile değer kazandığını da göz önüne alacak olursak, Twitter’ın son hamlesi Bitcoin fiyatını uzun vadede yükseltmeyi bile sağlayabilir. Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %0,51’lik bir yükseliş ile 9.417 dolara çıktı ve bu habere tepki veriyor olabilir.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺29.22
  THYAO.IS₺12.56
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.38
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.22