Diğer
  Ana SayfaHaberTürkiye, Kripto Para Pazarında Lider Konumda!

  Türkiye, Kripto Para Pazarında Lider Konumda!

  -

  • Türkiye, kripto para sahipliği konusunda liderliği aldı.
  • Türkiye’yi Arjantin ve Filipinler takip ediyor.

  Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye kripto para sahipliği konusunda liderliğe oturdu. 2. sırada ise Türkiye’yi Arjantin takip ediyor.

  Türkiye, Kripto Para Alanında Lider

  bitcoin-btc

  Araştırma şirketi GWI’nin verilerine göre, Türkiye’de kripto para sahipliği yüzde 27,1 ile dünyadaki en yüksek ülke oldu ve Türkiye’yi yüzde 23,5 ile Arjantin takip ediyor – küresel kripto sahiplik oranının yüzde 11,9 olarak tahmin ediliyor.

  Türkiye ve Arjantin’in kriptoyu benimsemedeki kutup konumlarının yanı sıra ortak noktası, para birimlerinin çökmesine ve yerel sakinlerin para çekmesini engellemek için sermaye kontrollerine yol açan yüksek enflasyon. Mart ayında Türkiye’nin yıllık enflasyonu %50,51 iken, Arjantin’inki %104 ile daha da yüksekti.

  Arjantin pezosu karaborsada dolar başına yaklaşık 464 dolardan işlem görüyor, bu da resmi döviz kuru olan 222’nin iki katından fazla.

  kripto-sahipleri

  Ülkelere Göre Kripto Para Sahip Oranı

  Güvenli liman alımlarının çoğu, ABD doları veya altın gibi geleneksel bir varlığa bire bir sabitlenen ve yatırımcılara bir alternatif sunan kripto paralar olan USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) gibi stablecoin’ler oldu.

  Kaiko analistleri, USDT-Türk lirası çiftinin işlem hacminin, Türk para biriminin zayıflaması ve yaklaşan cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinin etkisiyle geçen hafta birkaç ayın en yüksek seviyesine ulaştığını söyledi.

  Küresel Kripto Para Popülerliği

  Dünyanın en büyük ve en tanınmış kripto para birimi olan Bitcoin, yılın %72’siyle 30.000 dolara kadar yükseldi ve son 10 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak yatırımcılar, bir dizi kripto oyuncusunun çöküşünden sonra FTX’in çöküşüyle sonuçlanan korku nedeniyle geçen yaz görülen seviyelerden uzakta olan toplam işlem hacimleriyle karşı karşıya kaldılar.

  Kaiko verilerine göre, spot Bitcoin işlem hacimleri, ABD açılış saatleri sırasında en yüksek seviyededir ve 2022’den bu yana neredeyse hiç değişmemiştir.

  Ancak son aylarda kripto borsası Binance‘in karşı karşıya kaldığı düzenleyici sorunlar, türev işlem hacminde biraz bir kaymaya neden oldu ve bu da Asya Pasifik saatlerinden Amerika’ya doğru bir kaymaya neden oldu.

  Dolar karşısında kripto işlem hacimleri hariç tutulursa, en baskın para birimi Güney Kore wonu’dur.

  Kripto hacimleri, Matrixport’un analistlerine göre, 2022’nin dördüncü çeyreğinde zayıf bir performanstan sonra 2022’nin ilk ve ikinci çeyreklerinde görülen seviyelere geri döndü.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler