Salı, Ocak 19, 2021

Turkcell de Varlık Fonuna Geçiyor: “Turkcell’de yüksek katma değer sağlayacağız”

Türkiye’nin Varlık Fonu, hisse devri sürecinde tüm ülkelerin ilgili düzenleyici kurumlarından gerekli izinlerin alınmasıyla sonuçlanacak önemli bir Turkcell hissedarına sahip.

Turkcell hisselerinin yüzde 26,2’sini satın alarak fonun varlıklarının yüzde 26,2’sinin Türkiye’ye devredilmesi için hisse devri sürecinde sonuçlanacak bir ana hissedarın Turkcell, Türkiye ve diğer ilgili ülkelerin düzenleyici makamların düzenlemelerine uygun olarak gerekli tüm izinleri aldığı bildirildi.

Turkcell, Olağan Genel Kurul Toplantısının 21 Ekim 2020 tarihinde Turkcell Genel Merkezi’nde yapılacağını duyurdu. Genel Kurul’da, TVF, Telia Company, LetterOne, Çukurova Holding ve Ziraat Bankası arasında imzalanan işlem sözleşmeleri kapsamında yapılması öngörülen şirket esas sözleşmesinde yapılacak değişikliklerde pay sahiplerinin oylamaları istenecektir. olağan toplantı gündemi olarak.

Ana Sözleşme değişikliklerinin Turkcell Olağan Genel Kurul Toplantısında onaylanması şartıyla hisse devrinin gerçekleşmesi beklenmektedir.
Söz konusu hisse devrinin gerçekleşmesi, hissedarlar arasında geçmişte yaşanan davaların sonlandırılması, azınlık hissedarlık haklarının güçlendirilmesi, kurumsal yönetim ilkelerinin geliştirilmesi, Turkcell’in mevcut temettü politikasına destek verilmesi ve temettü öngörülebilirliğinin sağlanması için büyük bir fırsat olarak görülüyor.

“Turkcell’de yüksek katma değer sağlayacağız”

TVF Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Sönmez, “Süreç planlandığı gibi ilerliyor. İlgili düzenleyici kurumlardan gerekli tüm izinlerin alınmış olmasından memnuniyet duyuyoruz. İstikrarlı bir değer yaratmak ve Turkcell’in en iyi kurumsal yönetim standartlarına ulaşmasını sağlamak için Turkcell hissedarlarını bir araya getirecek bir dönemin başındayız. Bu satın alma ile geçmişte hissedarlar arasındaki tüm anlaşmazlıklar ortadan kalkarken, Turkcell’de tüm paydaşların yararına daha sade ve şeffaf bir yapı sağlanıyor. Yeni dönemde Turkcell’de yüksek katma değer sağlayacağımıza inanıyoruz ”dedi.

Turkcell de Varlık Fonuna Geçiyor… yazısı ilk olarak CoinOtag’de çıktı.

[rb_related title=”Beğenebileceğiniz İçerikler” total=”2″]

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.14
  THYAO.IS₺13.51
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.24
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.51