Trump’tan Bitcoin Hakkında Açıklamalar!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Bitcoin’i (BTC) bir kez daha eleştirdi. Pazartesi günü FOX Business’a çıkan eski başkan şunları söyledi:

“Bitcoin, sadece bir aldatmaca gibi görünüyor. Bu durumdan hoşlanmıyorum çünkü dolar ile rekabet eden başka bir para birimi istemiyorum. Esasen dolar ile rekabet eden bir para birimidir. Doların dünyanın en çok değer gören para birimi olmasını istiyorum, her zaman yineleyerek söylediğim şey budur.”

Trump’un bu yorumları, Bitcoin hakkında daha önce benimsediği görüşleriyle uyumludur. Nitekim, Temmuz 2019’da görevdeyken Trump, Bitcoin ve kripto hayranı olmadığını belirtti. O sırada Trump, kripto para birimlerinin para olmadığını ve değerlerinin “thin air” dayandığını belirtirken, fiyat oynaklığını kripto karşıtı duruşu için önemli bir nokta olarak tanımladı.

Haber kaynakları tarafından da daha önce bildirildiği üzere, Trump yönetimi, Trump’ın eski Hazine Bakanı Steve Mnuchin’e “Bitcoin’in peşinden gitmesini” söylediği iddiasıyla, özellikle kripto karşıtı politikaları yürürlüğe koymaya çalıştı.

Trump yönetiminin son günleri, Hazine’nin kendi kendine barındırılan cüzdanları izlemeyi amaçlayan tartışmalı düzenlemelerle potu karıştırdığını da gördü. Bu Trump dönemi politikası, Joe Biden yönetimi tarafından daha da genişletildi ve İç Gelir Servisi de kripto ile ilgili vergi boşluklarını kapatmak istiyor. Ancak, Senatör Cynthia Lummis ve Temsilci Warren Davidson gibi kripto yanlısı kongre üyeleri, kripto cüzdan gizlilik haklarını savunmaya devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para birimi düzenlemeleri etrafındaki konuşma, Washington’daki kripto karşıtı kalabalığın yeni odak noktası olarak fidye yazılımlarına doğru kaymış gibi görünüyor. ABD’deki bir dizi fidye yazılımı saldırısı, muhtemelen  yeni anlatı değişikliğinden sorumludur.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version