Diğer
  Ana SayfaHaberTrump'tan Bitcoin Hakkında Açıklamalar!

  Trump’tan Bitcoin Hakkında Açıklamalar!

  -

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, Bitcoin’i (BTC) bir kez daha eleştirdi. Pazartesi günü FOX Business’a çıkan eski başkan şunları söyledi:

  “Bitcoin, sadece bir aldatmaca gibi görünüyor. Bu durumdan hoşlanmıyorum çünkü dolar ile rekabet eden başka bir para birimi istemiyorum. Esasen dolar ile rekabet eden bir para birimidir. Doların dünyanın en çok değer gören para birimi olmasını istiyorum, her zaman yineleyerek söylediğim şey budur.”

  Koronavirüs - Trump: Ölü sayısını 100 binin altında tutmamız başarı olur - BBC News Türkçe

  Trump’un bu yorumları, Bitcoin hakkında daha önce benimsediği görüşleriyle uyumludur. Nitekim, Temmuz 2019’da görevdeyken Trump, Bitcoin ve kripto hayranı olmadığını belirtti. O sırada Trump, kripto para birimlerinin para olmadığını ve değerlerinin “thin air” dayandığını belirtirken, fiyat oynaklığını kripto karşıtı duruşu için önemli bir nokta olarak tanımladı.

  Haber kaynakları tarafından da daha önce bildirildiği üzere, Trump yönetimi, Trump’ın eski Hazine Bakanı Steve Mnuchin’e “Bitcoin’in peşinden gitmesini” söylediği iddiasıyla, özellikle kripto karşıtı politikaları yürürlüğe koymaya çalıştı.

  Trump yönetiminin son günleri, Hazine’nin kendi kendine barındırılan cüzdanları izlemeyi amaçlayan tartışmalı düzenlemelerle potu karıştırdığını da gördü. Bu Trump dönemi politikası, Joe Biden yönetimi tarafından daha da genişletildi ve İç Gelir Servisi de kripto ile ilgili vergi boşluklarını kapatmak istiyor. Ancak, Senatör Cynthia Lummis ve Temsilci Warren Davidson gibi kripto yanlısı kongre üyeleri, kripto cüzdan gizlilik haklarını savunmaya devam ediyor.

  Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para birimi düzenlemeleri etrafındaki konuşma, Washington’daki kripto karşıtı kalabalığın yeni odak noktası olarak fidye yazılımlarına doğru kaymış gibi görünüyor. ABD’deki bir dizi fidye yazılımı saldırısı, muhtemelen  yeni anlatı değişikliğinden sorumludur.

  Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler