Trump ve Twitter Arasında Yaşanan Gerginlik Kripto Para Topluluğunu da Tedirgin Etti! İşte Krizin Perde Arkası

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Twitter ve ABD Başkanı Donald Trump arasındaki gerilim aşırıya ulaştı. Başkan Donald Trump geçtiğimiz günlerde yeni bir kararnameyi imzalayarak yürürlüğe soktu; Buna göre, görevlerden sosyal medya platformlarının yasal olarak sorumlu olacağını duyurdu. Bunun üzerine gerginlik arttı ve Twitter yönetimi kararnameyi “gerici ve siyasallaştırılmış bir adım” olarak değerlendirdi.

“Bu kararname gerici ve siyasallaştırılmış bir yaklaşımdır. İletişim Yasası’nın 230. maddesi Amerikan yeniliklerini ve ifade özgürlüğünü korur ve demokratik değerlerle desteklenir. Bu yasayı tek taraflı olarak erozyona uğratmaya çalışır; çevrim içi iletişimin ve İnternet özgürlüklerinin geleceğini tehdit ediyor. ”

Twitter’dan Misilleme: Trump’ın Paylaşımı İçin ‘Kural İhlali’ Gerekçesi

Bu açıklamaların ardından, ABD’de ırkçı bir olay sonucu ortaya çıkan şiddet olaylarını içeren Trump’ın tweet’i, Twitter tarafından diğer kullanıcılara kapatıldı.

Trump, tweetinde ABD’nin siyah adamı George Floyd’un ölümüyle başlayan olayları eleştirdi ve sokağa dökülen insanları acımasızca eleştirdi. “Bazı serserilerin George Floyd’un anısına saygısızlık ettiğini” belirten Trump, Minnesota valisi ile konuştuğunu ve işler kötüleşirse valinin yanında olacağını söyledi. “Ama yağmaya başlarlarsa mermiler de düşmeye başlar.” diyerek oldukça sert tepki verdi.

Bu tweet üzerine Twitter: “Bu tweet, Twitter’ın şiddeti yüceltme kurallarını ihlal ediyor. Ancak Twitter, bu yayının yayınlanmasının kamu yararı lehine olduğuna karar verdi.“ diyerek Trump’a gözdağı verdi.

“Elimde olsa Twitter’ı kapatırım!”

Trump sözlerine “Amerika tarihindeki ifade özgürlüğünün karşılaştığı en büyük tehlikelerden birini aşmak için buradayız” diyerek kararnameyi imzalayarak başladı.

Basın toplantısında kendisine yönetilen; “Twitter hesabınızı silecek misiniz?” sorusuna, “Bu ülkede daha adil bir basın olsaydı, bunu memnuniyetle yapardım, ancak basın haksız ve birçok kişiye sosyal medya aracılığıyla ulaşıyorum.” dedi.

Trump ayrıca, “Twitter saygın bir şirket olmasaydı ve hukuki bir hakkım olsaydı, Twitter’ı kapatırdım. Bu konuda hukuki bir süreç gerçekleştireceğiz.“ diyerek akıllara soru işaretleri bıraktı.

Twitter Yanıtları Gecikmedi!

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey yaptığı açıklamada, çalışanlarının eylemlerinin sorumluluğunu alarak bu konuya katılmamaları gerektiğini söyledi.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster