Pazartesi, Kasım 30, 2020

TRON (TRX) hacklendi ve çöktü: Justin Sun açıklama yaptı!

TRON kurucusu ve CEO’su Justin Sun, TRON ağının hacklendiğini duyurdu. Kontrat geliştiricilere verilen yetkiyi ele geçirerek hacker (lar) ın bu saldırıyı gerçekleştirdiğini belirten Sun, ağın savunma mekanizması sayesinde herhangi bir zarar görmeden durumun kontrol altına alındığını belirtti.

Tweet dizisinde ilgili konu hakkında konuşan Sun, şunları söyledi:

2 Kasım’da TRON ağında yaşananlara gelince;

TRON Mainnet, 06.14 (01.14 CET) Honk Kong saatinde 4.1 sürümüne güncelleme sırasında kötü niyetli bir sözleşme ile saldırıya uğradı. Saldırı, sözleşmeli geliştiricilere verilen gücün ele geçirilmesiyle gerçekleşti. Saldırgan kötü niyetli işlemler gerçekleştirdi ve Süper aracının blok oluşturmayı durdurmasına neden oldu. Tron, sektördeki en yoğun blok zinciri olduğu için, saldırgan blok oluşturmanın durdurulmasından yararlanarak kar elde etmeye çalıştı, ancak TRON topluluğu hemen yanıt verdi ve sorunu çözerek ve Süper ajanlarla iletişime geçerek düğümleri güncellemeye devam etti. 08.29 (03.29) sonrasında ana şebeke parça parça parça üretmeye devam etti ve son olarak tüm şebeke 09.40 (11.40) ‘da normal akışına döndü. Zincirdeki veriler eksiksiz ve sağlam olsa da, tüm fonlar da güvenlidir. #SAFU Bu büyük ölçekli saldırıdan zarar görmeyen TRON ağı, saldırılara karşı sektördeki en dayanıklı ve en güçlü merkezi olmayan ağ olduğunu bir kez daha kanıtladı.

TRON (TRX) fiyatı an itibariyle$ 0.031140dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09