Cumartesi, Ocak 23, 2021

TomoChain (TOMO) Coin İncelemesi

TomoChain

TomoChain Nedir

Tomochain, -platform koini olarak tabir etmemizden de anlayacağınız üzere- tıpkı Ethereum, EOS, Tron ve daha niceleri gibi üzerinde akıllı kontratlar oluşturabileceğiniz bir blokzincir platformu. Ethereum’un karşılaştığı ölçeklenebilirlik problemine çözüm bulma amacıyla ortaya çıkan Tomo, bu sorunu Proof of Stake Voting (POSV) algoritmasına sahip 150-Masternode mimarisi ile çözerek 2 saniye içerisinde, çok düşük bir komisyon ile onaylanan işlemleri mümkün kılıyor.

TomoChain ayrıca bütün Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu akıllı kontratları, protokolleri ve atomik çapraz zincir token aktarımlarını desteklemekte. Platform ayrıca sharding, EVM paralelleştirme, özel zincir oluşturma, donanım entegrasyonları gibi teknikleri de bünyesindeki Masternode mimarisine eklemeyi planlıyor.

Halihazırda saniyede 2000 ila 5000 arası işlem gerçekleştirebilen TomoChain, sharding aktifleştirildikten sonra 20.000-30.000 sayılarını görmeyi umut etmekte.

Proof of Stake Voting (PoSV) Nedir?

TomoChain’in PoSV algoritması, 50.000 adet TOMO’ya sahip olan yatırımcıların birer masternode olabildiği (masternode oldukları takdirde tokenleri 30 gün kilitleniyor) ve diğer token sahiplerinden oy alarak işleyişi sağladığı bir mimariye sahip. En çok oy alan masternode adayları, belirli bir ‘dönemde’ blok oluşturmak için masternode olarak seçiliyor. Masternode’lar blok üretimini her iki saniyede bir sıralı olarak gerçekleştiriyor, güvenlik takviyesi için çift doğrulama tekniğini uyguluyor ve bir bloğun sonlandırılması için 4 masternode’un üçünün imzası gerekiyor. Ayrıca her blok oluşturma döneminin sonunda bu blokları imzalayan masternodelara belirli bir ödül verilirken bu masternode’lara oy veren token sahipleri de ödülden payını alıyor.

TomoChain Hakkında Önemli Bilgiler

 • TomoChain 14 Aralık 2018’den bu yana kendi ana ağında, yani TOMO bir ERC-20 tokeni değil.
 • TOMO platformun kripto parasının adı iken TomoChain ekosisteminin adı.
 • TomoChain ekibinde çalışan eleman sayısı 40’a yakın.
 • Ekip belirli aşamaya gelmiş kodlarını Github’da halka açık olarak paylaşıyor.
 • TomoChain Twitter’da 12.000 takipçiye sahip ve oldukça aktif bir topluluğu bulunuyor.
 • Uygulamalarını TomoChain üzerinde çalıştırmak isteyen ortaklara buraya tıklayarak ulaşılabilir.
 • TOMO’nun arzı genesis blok’ta (ilk blok) başlangıç olarak 55.000.000’den başlamış ve 8 yıl sonra ulaşılacak 100.000.000’dan sonra bir daha TOMO üretilmeyecek.
 • 1’inci ve 2’nci yılda 4’er; 3’üncü, 4’üncü ve 5’inci yılda 2’şer; 6’ncı, 7’nci ve 8’inci yılda ise 1’er milyon TOMO blok ödülü olarak dağıtılacak.
 • 55 milyon TOMO token satışının ardından dağıtılmışken, 12 milyon TOMO ekibe ayrılmış durumda (bu koinlere 4 yıl dokunulamayacak). 16 milyon TOMO stratejik ortaklıklar ve fonlar için ve 17 milyon TOMO ise az önce bahsettiğimiz şekilde blok ödülü olarak dağıtılacak.
 • TOMO’nun ICO fiyatı 0.25 USD idi.
 • TOMO’larınızı saklayabileceğiniz uyumlu cüzdanları buraya tıklayarak bulabilirsiniz.
 • Kurucu ve CEO olan Long Vuong, NEM’in (coinmarketcap’de ilk 20’de olan bir kripto para) önde gelen isimlerinden ve ortak kurucularından.

Tomochain nereden satın alınır?

Ülkemizde pek popüler olmasa da yurtdışında yaşayan altcoin yatırımcılarının Tomochain’e ilgi gösterdiği söylenebilir. Coin ile işlem yapmak isteyen yatırımcılar Hotbit, IDEX, Kucoin ve Kyber Network gibi kripto para borsalarında alım satım faaliyeti gerçekleştirebiliyorlar.

https://coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39