THORchain Saldırıya Uğradı 7.6 Milyon Dolarlık Token Kayıp!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

THORchain network hizmetleri şirketin 7.6 Milyon Dolarlık bir token hırsızlığa uğramasının ardından acilen durduruldu.

Daha Ne Kadar Çalındığını Bilmiyorlar!

THORchain

Popüler bir merkeziyetsiz cross-chain platformu olan THORchain milyon dolarlara ulaşan bir hırsızlık olayı yaşadı. THORchain verdiği ilk bilgilerde 13.000 adet Ethereum (piyasa değeri ortalama 21.5 milyon dolar) çalındığına dair verdiği bilgileri revize etmesiyle birlikte, hasarın ölçeği iyimser bir şekilde değişmiş bulunmakta. THORchain tarafından açıklanan yeni bilgilere göre hasarın boyutu 4.000 Ethereum (Güncel piyasa değeri yaklaşık 7 Milyon Dolar) olarak görülüyor.

THORchain Kayıpları Karşılayacaklarını Açıkladı…

THORchain topluluğu Telegram kanalından yapılan açıklamada, yöneticiler, kullanıcıların çalınan varlıklarını karşılamak için gereken fonlara sahip olduklarını açıkladılar ancak…

Tutarsızlıklar Silsilesi

THORchain

Yöneticiler yaptıkları açıklamada bir bug bulma ödülü olarak tokenleri çalan “hırsız” için eğer çaldığı tokenleri iade ederse şikayetçi olmayacaklarını açıkladı(!). Bu açıklamaların ardından insan sormadan edemiyor, madem zararları karşılayabilecek fonlara sahipler neden “hırsız” dan ricada bulunuyorlar? Sorgulamamak elde değil.

Hala Sistemi Kurtarmaya Çalışıyorlar

THORchain

THORchain bir Telegram gönderisinde,

“Hazine, çalınan miktarı karşılayacak fonlara sahipken, saldırganın fonların iadesini ve bug bulma ile orantılı bir ödül hakkında konuşmak için ekiple iletişime geçmesini rica ediyoruz.”

sorun giderildiğinde ve ağ tekrardan güvenli bir şekilde çalışmaya başladığında iade isteyen kullanıcıların işlemlerine başlayacaklarını açıkladılar.

THORChain o zamandan beri kurtarmaya yönelik yol haritasının devam ettiğini açıkladı ve güvenlik açığı giderildikten ve ağ yeniden başlatıldıktan sonra, etkilenen kullanıcıları tazmin (Zarar gidermek/ödemek) etmek için Ether’in likidite sağlayıcı havuzlarına bağışlanacağını duyurdu. Oradan ekip, sözleşmelerinin denetlenmesi için güvenlik firmalarıyla bağlantı kurmayı planlıyor.

Siber Güvenlik Firmaları İçin Büyük Fırsat

THORchainBlockchain siber güvenlik firması Halborn Security, THORChain topluluğuna “Gelişmiş Kalıcı Bir Koruma” için teklif vermeye hazırlanıyor ve yarım düzine kadar “Thorchain üzerindeki her güncellemeyi kırmak için çalışan etik güvenlik mühendislerinden” oluşan bir ekip sunmayı vaad ediyor.

DeFi Watch Kurucusu : “Daha Büyük Bir Kayıp Önlendi”

 

THORchainTHORChain, Nisan ayında korumalı “Chaosnet” lansmanına girerek Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash ve Binance Chain ağları arasında zincirler arası takasları kolaylaştırdı. DeFi Watch’ın kurucusu Chris Blec, THORChain’in aşamalı “sınırları artır” lansmanının daha da büyük bir fon kaybını önlediğini söyledi.

Hırsızlıklara Alışkınlar…

THORchain

Bugünkü saldırı, THORChain’in Chaosnet dağıtımı sırasında kötü niyetli hırsızlar tarafından ilk kez hedef alınışı değil ve protokol geçen ay en az 140.000 dolar değerinde varlık kaybetmişti.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster