Tether Yaygınlaştıkça Bitcoin Fiyatı mı Düşüyor?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Mart ayının başından bu yana, türbülans ve oynaklık kripto topluluğunun önünde, arkasında ve her yerde. Bununla birlikte, fiyatlar kağıttan bir evin parçalanması gibi düşerken, pazar esnekliği kolektif pazarı beraberinde getirdi.

Tüm değişim ve kargaşanın ortasındaki salt gerçek, sürekliliğini arttıran, dünyanın en büyük stabilcoini – Tether’in büyümesidir.

skew btcusd

Yukarıdaki yorum, yukarıdaki Skew tarafından yayınlanan grafiğe göre yapılmakta. Zira, Mart ayının ortasından bu yana, Tether’in piyasa değeri, yazı yazılırken 4.6 milyar dolardan 8 milyar doların biraz altına yükseldi. USDT ihracatı Ethereum listelerinde yer almıyor ve Tether için pazar payı büyümeye devam ediyor.

Bununla birlikte, Tether’ın başarısı tamamen stabilcoin sektöründeki hakimiyeti nedeniyle olmayabilir.

Yıllar boyunca Tether, hükümetle olan tartışmaların adil payını gördü. Birçoğu Tether’in nihai çöküşünün milletvekilleri ile olan çatışması ve şeffaflık eksikliğinden kaynaklanacağına inanırken, bu temel özellikler onu dünya çapındaki tüccarlar ve yatırımcılar için daha cazip hale getirdi.

Yeni başlayanlar için, Tether, piyasadaki diğer istikrarlı kripto varlıklarla karşılaştırıldığında, düzenleyiciler tarafından en az erişilebilir olmaya devam ediyor. Aslında, Longhash’ın son gönderisinden de anlayabileceğimiz üzere,

“Diğer stabilcoinler, açık bir şekilde kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak amacıyla iç mekanlarda uygulanmış ve New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) ekstra düzenleyici onay almak için gitmiş olsa da, Tether düzenlemeler ve davalarla uğraşıyor.”

Diğer istikrarlı varlıkların düzenleyicilerle daha uyumlu olması nedeniyle, PayPal’ın işlevselliği ile bu varlıklar arasında bir ayrım eksikliği yaşanmaktadır.

Bu nedenle Tether, bir kullanıcının USDT’sinin USDC’ye kıyasla ele geçirilme şansının daha düşük olması gerçeğinden oldukça yararlanmaktadır. Dünyanın en büyük stabilcoin’i de geçmişte bir tür pozisyon aldı ve stabilcoin, bu korumalara ihtiyaç duyacak şekilde regülasyonlara boyun eğen, düzenleyici uyumlu ve şeffaf bir şekilde çalışmaya istekli değildi.

Bununla birlikte, son raporlar bu argümanı hafifçe gölgelemektedir, çünkü 115 adresin toplam Tether arzının yüzde 56’sını kontrol ettiği ortaya çıkmıştır. (Haberi buradan okuyabilirsiniz.) Bu 115 adresin 9’u balina toplam arzın yüzde 28,89’undan fazlasını elinde tutuyor.

Bu tür istatistikler, Tether’in merkezileştirilmiş güvenilirliğine karşı büyük bir soru işareti yaratıyor çünkü birkaç kişinin ellerinde bu kadar büyük hacimlerin birikmesi kolayca pazar manipülasyonuna yol açabilir.

Bitcoin ve Tether “ters korelasyonlu”

Arzlar baz alındığında, Tether için yazım zamanında borsalardaki Tether yüzdesi ile Bitcoin fiyatının yükselişi arasında ters bir ilişki olduğu görülebilir.

tether bitcoin ters ilişki

Bir kripto piyasası içgörü platformu olan Santiment, son zamanlarda borsalardaki USDT’nin yüzdesi düştüğünde, Bitcoin’in bir dalgalanma geçirdiğini tweetledi. Santiment şöyle açıkladı,

“Hala doğru yönde ve trend olan bir diğer şey de borsalardaki USDT’nin yüzdesi. Bu grafiğin açıkça belirttiği gibi, Bitcoin fiyatı ile USDT’nin borsa arzı arasında ters bir ilişki var. ”

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster