Diğer

  Tether, Visa ve Mastercard’ı Geride Bıraktı!

  Bitcoin ve kripto paralarda yükseliş hareketleri gördüğümüz sırada, ekosistemin önemli Stablecoin’i olan Tether’den yeni bir rekor geldi. Yazımızda sizlere detaylıca aktardık.

  Tether, Visa ve Mastercard’ı Geride Bıraktı!

  Tether, Visa ve Mastercard dahil olmak üzere başlıca kredi kartı sağlayıcılarını geride bıraktı. Tether’in mevcut işlem hacmi 18,2 trilyon dolar. Visa ve Mastercard’ın işlem hacmi sırasıyla 14,1 trilyon dolar ve 7,7 trilyon dolar. (Bknz: DeFi Nedir?)

  Önde gelen Stablecoin Tether (USDT), işlem hacmi açısından Visa ve Mastercard dahil olmak üzere başlıca kredi kartı sağlayıcılarını geride bıraktı. USDT işlem hacmi 18,2 trilyon dolar iken Visa ve Mastercard işlem hacimleri sırasıyla 14,1 trilyon dolar ve 7,7 trilyon dolar.

  Özellikle, stabilcoinlerin genel performansı 2022’de takdire şayandı ve bir dönüm noktası olarak tarihe geçti. Stablecoinlerin toplam işlem hacmi 7 trilyon doları aştı. Önceki ayın verileri ele alındığında Tether için sakin geçmişken, ana rakibi USD Coin (USDC) daha iyi performans göstermişti. (Bknz: Stablecoin Nedir?)

  Braven Howard Digital’de Venture’un başkanı Peter Johnson, yaptığı açıklamada 2023’ün stablecoin işlem hacmini tahmin ettiği bir tweet attı.

  Twette şunları aktardı;

  tether
  tether

  Ayrıca önde gelen kripto borsası Binance, Aralık ayında CoinMetric’in stabilcoinlerin performansına ilişkin analizinden alıntı yaparak Visa’nın tatmin edici yükselişine dikkat çekti.

  Verilerine göre, zincir üstü Stablecoin hacmi 2022’de 7 trilyon doları üzerine çıktı ve yılı yaklaşık 8 trilyon dolar seviyesinde bitirmesi bekleniyor. En büyük kart ağı Visa ise yılda ~12 trilyon dolar işlem yapıyor.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  BRETT 2023’te %14.000’den Fazla Kazançla Meme Coin Rallisinin Başını Çekiyor

  Altcoin fiyatları yılın ilk altı ayında on katından fazla...

  ABD Kongre Üyesi, Federal Vergi Ödemelerinin Bitcoin ile Yapılmasına İzin Veren Tasarıyı Tanıttı

  Matt Gaetz, ABD'de Bitcoin'in federal vergi ödemelerinde kullanılmasına olanak...

  Ethereum ETF Beklentisi Tartışma Yarattı: Yükseliş Eğilimine Rağmen Fiyat Düşüşü Bekleniyor

  Piyasalarda Ethereum ETF haberlerinin yankıları sürerken, ETH tabanlı mizah...

  Dogecoin, Bitcoin’in $58,118’e Düşüşüyle Meme Coin Yükselişine Liderlik Ediyor

  Meme coin piyasası, genel kripto para düşüşüne rağmen dikkat...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  BRETT 2023’te %14.000’den Fazla Kazançla Meme Coin Rallisinin Başını Çekiyor

  Altcoin fiyatları yılın ilk altı ayında on katından fazla artarak piyasada yeni gelenlerin önemli etkiler yaratmasını sağladı. Wu Blockchain’in araştırması, yılın en iyi performans gösteren...

  ABD Kongre Üyesi, Federal Vergi Ödemelerinin Bitcoin ile Yapılmasına İzin Veren Tasarıyı Tanıttı

  Matt Gaetz, ABD'de Bitcoin'in federal vergi ödemelerinde kullanılmasına olanak tanıyan yeni bir yasa tasarısı sundu. Bu gelişme, ABD'de kripto paraların daha yaygın kabul görmesi yönünde...

  Ethereum ETF Beklentisi Tartışma Yarattı: Yükseliş Eğilimine Rağmen Fiyat Düşüşü Bekleniyor

  Piyasalarda Ethereum ETF haberlerinin yankıları sürerken, ETH tabanlı mizah paraları sadece düşük kazançlar gösteriyor. Ethereum için bazıları yükseliş beklese de, Andrew Kang olası bir fiyat...