Diğer
  Ana SayfaHaberTether, Visa ve Mastercard'ı Geride Bıraktı!

  Tether, Visa ve Mastercard’ı Geride Bıraktı!

  -

  Bitcoin ve kripto paralarda yükseliş hareketleri gördüğümüz sırada, ekosistemin önemli Stablecoin’i olan Tether’den yeni bir rekor geldi. Yazımızda sizlere detaylıca aktardık.

  Tether, Visa ve Mastercard’ı Geride Bıraktı!

  Tether, Visa ve Mastercard dahil olmak üzere başlıca kredi kartı sağlayıcılarını geride bıraktı. Tether’in mevcut işlem hacmi 18,2 trilyon dolar. Visa ve Mastercard’ın işlem hacmi sırasıyla 14,1 trilyon dolar ve 7,7 trilyon dolar. (Bknz: DeFi Nedir?)

  Önde gelen Stablecoin Tether (USDT), işlem hacmi açısından Visa ve Mastercard dahil olmak üzere başlıca kredi kartı sağlayıcılarını geride bıraktı. USDT işlem hacmi 18,2 trilyon dolar iken Visa ve Mastercard işlem hacimleri sırasıyla 14,1 trilyon dolar ve 7,7 trilyon dolar.

  Özellikle, stabilcoinlerin genel performansı 2022’de takdire şayandı ve bir dönüm noktası olarak tarihe geçti. Stablecoinlerin toplam işlem hacmi 7 trilyon doları aştı. Önceki ayın verileri ele alındığında Tether için sakin geçmişken, ana rakibi USD Coin (USDC) daha iyi performans göstermişti. (Bknz: Stablecoin Nedir?)

  Braven Howard Digital’de Venture’un başkanı Peter Johnson, yaptığı açıklamada 2023’ün stablecoin işlem hacmini tahmin ettiği bir tweet attı.

  Twette şunları aktardı;

  tether
  tether

  Ayrıca önde gelen kripto borsası Binance, Aralık ayında CoinMetric’in stabilcoinlerin performansına ilişkin analizinden alıntı yaparak Visa’nın tatmin edici yükselişine dikkat çekti.

  Verilerine göre, zincir üstü Stablecoin hacmi 2022’de 7 trilyon doları üzerine çıktı ve yılı yaklaşık 8 trilyon dolar seviyesinde bitirmesi bekleniyor. En büyük kart ağı Visa ise yılda ~12 trilyon dolar işlem yapıyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler