Tether İlk Defa Tam Rezerv Dökümünü Açıkladı!

tether
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler Tether (USDT) stablecoin’in arkasındaki şirket olan Tether Holdings Limited, Perşembe günü rezervlerinde tam bir döküm yayınlayarak varlıklarının bileşimi hakkında daha fazla şeffaflık sağladı. 31 Mart itibarıyla Tether rezervlerinin dörtte üçünden fazlası nakit, nakit benzerleri, diğer kısa vadeli mevduatlar ve ticari senetlerde tutulmakta olduğu görüldü.

Bu kategori içinde ticari senetler %65,39, emanet mevduatları %24,20, nakit %3,87 rezerv geri alım sözleşmesi notları %3,6 ve Hazine bonosu %2,94’tür. Tether’in rezerv dağılımı, nakit ve nakit benzerlerinde tutulan varlıkların büyük bir yoğunluğunu gösteyoriyor.  

Bunun ötesinde, teminatlı krediler Tether’in rezervlerinin %12,55’ini oluşturdu. Kurumsal tahviller, fonlar ve değerli metaller %9,96’yı temsil ederken, dijital belirteçler dahil “diğer yatırımlar” %1,64’tü.

Şirket açıklamasında:

Bugünkü yayın, şeffaflığa ve sektörümüzde standardı belirlemeye devam eden taahhüdümüzün bir parçası olarak bu bilgileri kamuya açık hale getirme konusundaki kararlılığımızı yansıtıyor

Tether, Şubat ayından beri New York Başsavcılık Ofisi ile bir anlaşmaya vardığından beri rezervlerinin durumu hakkında periyodik raporlar sunuyor. Bununla birlikte, en son açıklama, Tether’in varlıklarının tam bir dökümünü sunduğu ilk kez oldu. Tether, şirketin konsolide varlıklarının yükümlülüklerini aştığını doğrulayan Cayman Adaları merkezli bir muhasebe ağı olan Moore Cayman’dan çok sayıda güvence testini geçti.

Stabilcoin ihraççısı, 50 milyarıncı USDT tokenini bastıktan sonra geçen Nisan ayı sonlarında önemli bir dönüm noktasına ulaştı. ABD doları destekli bir stablecoin olarak bu, şirket varlıklarının 50 milyar doları aştığı anlamına geliyor. Coingecko’ya göre USDT’nin piyasa değeri şu anda yaklaşık 57,8 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Karşılaştırma olarak, Tether’in piyasa değeri ilk olarak Mart ayı sonunda 40 milyar dolara ulaşmıştı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!