Diğer
  Ana SayfaHaberTether İlk Defa Tam Rezerv Dökümünü Açıkladı!

  Tether İlk Defa Tam Rezerv Dökümünü Açıkladı!

  -

  Popüler Tether (USDT) stablecoin’in arkasındaki şirket olan Tether Holdings Limited, Perşembe günü rezervlerinde tam bir döküm yayınlayarak varlıklarının bileşimi hakkında daha fazla şeffaflık sağladı. 31 Mart itibarıyla Tether rezervlerinin dörtte üçünden fazlası nakit, nakit benzerleri, diğer kısa vadeli mevduatlar ve ticari senetlerde tutulmakta olduğu görüldü.

  Bu kategori içinde ticari senetler %65,39, emanet mevduatları %24,20, nakit %3,87 rezerv geri alım sözleşmesi notları %3,6 ve Hazine bonosu %2,94’tür. Tether’in rezerv dağılımı, nakit ve nakit benzerlerinde tutulan varlıkların büyük bir yoğunluğunu gösteyoriyor.  

  Bunun ötesinde, teminatlı krediler Tether’in rezervlerinin %12,55’ini oluşturdu. Kurumsal tahviller, fonlar ve değerli metaller %9,96’yı temsil ederken, dijital belirteçler dahil “diğer yatırımlar” %1,64’tü.

  Şirket açıklamasında:

  Bugünkü yayın, şeffaflığa ve sektörümüzde standardı belirlemeye devam eden taahhüdümüzün bir parçası olarak bu bilgileri kamuya açık hale getirme konusundaki kararlılığımızı yansıtıyor

  Tether, Şubat ayından beri New York Başsavcılık Ofisi ile bir anlaşmaya vardığından beri rezervlerinin durumu hakkında periyodik raporlar sunuyor. Bununla birlikte, en son açıklama, Tether’in varlıklarının tam bir dökümünü sunduğu ilk kez oldu. Tether, şirketin konsolide varlıklarının yükümlülüklerini aştığını doğrulayan Cayman Adaları merkezli bir muhasebe ağı olan Moore Cayman’dan çok sayıda güvence testini geçti.

  Stabilcoin ihraççısı, 50 milyarıncı USDT tokenini bastıktan sonra geçen Nisan ayı sonlarında önemli bir dönüm noktasına ulaştı. ABD doları destekli bir stablecoin olarak bu, şirket varlıklarının 50 milyar doları aştığı anlamına geliyor. Coingecko’ya göre USDT’nin piyasa değeri şu anda yaklaşık 57,8 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Karşılaştırma olarak, Tether’in piyasa değeri ilk olarak Mart ayı sonunda 40 milyar dolara ulaşmıştı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler